Lista ocen Opel Astra K Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW 2015-2019 (26) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin
Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW
Skrzynia działa jak jej się podoba. Raz haczy I chodzi opornie A chwila później ten sam bieg wchodzi bez oporu przyjemnie lekko. Albo taka już jest albo poprzedni kierowca sprzęgło pozajeżdżał. Nie mam porównania do drugiego takiego samego auta. W tym aucie jest to najsłabszy punkt psujący przyjemność z jazdy.
~Filip
Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW
Auto zostało przeze mnie wzięte przy około 35 tyś km, jako auto używane. Jak na auto stosunkowo nowe, skrzynia pozostawia trochę do życzenia. Biegi wchodzą dosyć precyzyjnie, pod warunkiem, że nie zmieniamy ich za szybko. Przy dynamicznym przyspieszaniu, zdarzyło mi się, że 3 bieg zazgrzytał.
~ANTYKIBIC
Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW
Bardzo słaba skrzynia biegów. Mało precyzyjna i haczy. Bardzo krótka jedynka. Z uwagi na bardzo dziwne zestrojenie sprzęgła, sama zmiana biegów do udręka. Zbyt długie drogi lewarka. Skrzynia psuje całą przyjemność z jazdy tym samochodem. Jeżdżąc nim w myślach błagałem o automat...
~Tomasz
Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW
Skrzynia jest kiepska padają łożyska przy przebiegu nawet 50tys km. W moim manualu padł wysprzęglik przy 80tys km. Biegi wchodzą ładnie ale czasem z 2 na 3 bieg zatnie. I auto skacze z 1 na 2 bieg trzeba bardzo powoli sprzęgło puścić ten typ tak ma.
~BartoszK
Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW
Działa poprawnie, raczej do spokojnej jazdy niż do sportu. Ale auta cywilne służą do spokojnej jazdy. W mieście są ograniczenia prędkości, które przy sportowo zestrojonych skrzyniach mogą być nie do przestrzegania.
~Bartek
Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW
Są manuale bardziej precyzyjne od tej, ale nie ma co się czepiac. Jej charakter raczej skłania do spokojnej jazdy. W mieście raczej się nie ściągamy, a w trasie nie trzeba zmieniać biegów zbyt często z racji na wysoki moment obrotowy.
~Daniel Sito
Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW
Skrzynia ładnie pracuje. Biegi wchodzą tak jak powinny. Wstecznego też nie trzeba specjalnie szukać praktycznie sam wskakuje. Drążek zmiany biegów bardzo fajnie zaprojektowany. Wygodny do trzymania podczas zmiany biegów.
~Krzysiek
Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW
Poprawna. Nic nie haczy. Na 6 biegu przy 3 tys. obrotów mamy prędkość 140 km/h. W miarę dobrze zestopniowana. Przy zmianie biegu z 1 na 2 trzeba bardzo delikatnie puszczać sprzęgło, inaczej występuje spore szarpnięcie.
~Ant
Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW
Biegi daleko od siebie ustawione co potrafi denerwować w mieście, przez odległości między biegami czasem zdarza się nieprecyzyjność, no i sprzęgło w podłodze się zdarzyło co kosztowało w ASO z1400 zł
~BartoszK
Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW
Nie jest to najlepsza skrzynia i nie chodzi o awarie, a o sposób zmiany biegów. Silnik ma potencjał na trochę sportu, a skrzynia go kastruje razem ze sprzęgłem, które ciężko wyczuć nawet po kilku latach ;p
Opel Astra K Hatchback 5d