Lista ocen Opel Astra K (134) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 81 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Aster
Sports Tourer 1.6 Turbo 200KM 147kW
Hmmm. Zależy z jakiej strony patrzeć. Jeśli oceniać je spójnie z całkowitym wizerunkiem tego auta czyli szybkiego i komfortowego kombi to układ jezdny się idealnie wpisze w tą koncepcję. Jeśli jednak lubisz dynamiczną jazdę z częstą zmianą kierunku i przy tym odbierać od samochodu czytelne informacje to skieruj się do innego salonu. Moje pierwsze wyprzedzanie z zapiętą trójka i gazem w podłogę omal skończyło się w rowie - przy pełnym...
~Wojtek
Hatchback 5d 1.4 Turbo 150KM 110kW
Pierwsze wrażenie jest całkiem dobre - przyjemnie sprężyste zawieszenie, stabilne. Przy bardziej dynamicznej jeździe jednak wychodzi, dlaczego tak utwardzili tą generację - samochód jest bardzo mało stabilny i nieprzewidywalny na poprzecznych nierównościach drogi, trochę jak w autach klasy A - masakra w tym segmencie. Przy mocniejszej jeździe (lato, sucha jezdnia) zdarzyło mi się coś, czego nigdy nie spotkałem w przednionapędowym aucie -...
~Serż
Hatchback 5d 1.4 Turbo 150KM 110kW
Mam zawieszenie z drażkiem Watt'a czyli dodatkowym stabilizatorem. Ech ci księgowi. Trzęsi**** i tyle. Niemniej ładnie się trzyma drogi ale nie znam jeszcze jej limitów. Jest bardzo neutralna na zakrętach wylatuje bokiem (ani przodem ani tyłem). Nie wiem o co chodzi z oponami (Michelin Premacy) bo to podobno dobre gumy ale Saetty za 200 zł trzymają lepiej (na suchym) Koła 17. Inna sprawa, że Astra prowokuje do szybszego pokonywania...
~Michal.D
Hatchback 5d 1.6 Turbo 200KM 147kW
Zacieśnia się podczas jazdy z szybszymi prędkościami. Dodatkowo przycisk sport sprawia że robi się on delikatnie ciężki. Jest to niezwykłe doznanie kiedy trzymając kierownicę ma się wrażenie jazdy niczym będąc jednością z samochodem. Bez sporta jest przy małych prędkościach wspomaganie jest idealne do parkowania. Zupełnie bez wysiłku. Jadąc nawet po niewielkim rondzie nie trzeba przekładać rąk na kierownicy.
~Daniel Sito
Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW
Przy moich oponach 225/65 r16 nic nie jest chyba jej straszne. Jestem młodym kierowca i ze znajomymi jezdzimy wszędzie. Autostrady, krajowki, drogi wojewódzkie, piaszczyste jak i leśne. Owszem przy gorszych drogach jedzie się ostrożniej ale przy większych prędkościach tak naprawdę nierówności się nie czuje natomiast dostaje po dupie zawieszenie dlatego staram się jak najdelikatniej jechać.
~Tomasz
Sports Tourer 1.6 CDTI 136KM 100kW
Zestrojony w sposób bardzo komfortowy, na oponach 205/55R16 jak dla mnie zbyt miękko. Dynamiczna jazda po zakrętach nie jest specjalnością tego samochodu. Prowadzi się stabilnie i bezpiecznie ale brakuje większej dynamiki i pazura. Resorowanie na przyzwoitym, ale nie wybitnym poziomie, trochę zbyt mało sprężyste.
~Bogusław
Hatchback 5d 1.4 Turbo 150KM 110kW
Bardzo dobrze się prowadzi jak na tą klasę samochodów. Nie potwierdzam że auto jest nerwowe. Wręcz przeciwnie, trzyma się jak gokart w szybko pokonywanych zakrętach. Stabilne także przy prędkościach autostradowych. Dobrze wybiera nierówności, nie hałasuje nic z zawieszenia. Kolejny bardzo mocny punkt tego samochodu.
~Marcin
Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW
Bardzo przyjemny. Sztywny Ale jeszcze komfort jakiś jest . Wspomaganie to najlepsza rzecz w tym aucie. Bez zbędnych oporów leciutko działa. Każdy ruch kierownicą błyskawicznie przekłada się na koła i kierunek jazdy. Hillholder za mocno przytrzymuje czasem auto przy ruszaniu. Funkcji sport nie używam.
~Radek
Sports Tourer 1.4 Turbo 150KM 110kW
Dobrze trzyma się drogi, w zakrętach jak przyklejony. jedyne do czego mógłbym się przyczepić to zachowanie przy bardzo dużych predkosciach, powyżej 160 km przy szarpnięciu kierownicą zachowuje sie dość nerwowo ale przy tej masie w aucie klasy kompakt chyba nie mam prawa oczekiwać zachowania auta jak z F1
Dziennik kosztów dla Opel Astra K
5,9
7,7
8,8
~Fankonek
Sports Tourer 1.6 Turbo 200KM 147kW
Sztywno, pewnie. Jest ok. Da się zejść poniżej 6l/100km ale i przekroczyć 13l/100km. Wszystko zależy od tego jak ciężką ma się nogę, rodzaju trasy i prędkości. Średnio między 8-9l/100km. Wskaźnik spalania oszukuje (zaniża) o 0.7-0.8l/100km. Serwis bezradny - powiedzieli że to tylko orientacyjne zużycie.