Lista ocen Opel Astra K (215)

~w lod
Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW
za 75 tyś bardzo porządny samochód na co dzień i na wakacje. No, może ciut większy bagażnik by się przydał.
Hatchback 5d 1.4 Turbo 150KM 110kW
Bardzo dobre auto, miałem trzy nowe samochody ostatnio Golf VII po 7 miesiącach sprzedałem i kupiłem Astrę i jestem bardzo zadowolony
~pioterq
Hatchback 5d 1.6 Turbo 200KM 147kW
Samochodem jeździ się rewelacyjnie, fajna moc, Ładny wygląd. Dość mały bagażnik ( koło zapasowe zabiera 1/3 objętości bagażnika.
~Artur
Sports Tourer 1.4 Turbo 150KM 110kW
Rewelacyjna skrzynia. Biegi wchodzą bardzo precyzyjnie. (Skrzynia biegów)
~Krzysztof
Hatchback 5d 1.6 Turbo 200KM 147kW
Auto super. Ma oczywiści kilka drobnych "wad" a może tylko czepiam się ;)
~Mirosław
Sportstourer Facelifting 1.2 Turbo 130KM 96kW
Bardzo dobry, oszczędny samochód w swojej klasie. Bardzo oszczędne spalanie. Dobry układ jezdny.
2,7
~maciej
Sports Tourer 1.6 CDTI 110KM 81kW
Przeciętny kompakt bez charakteru, pozbawiony jakichś poważnych wad ale też bez pozytywnych niespodzianek.Trochę się broni system audio który jest intuicyjny i szybko łączy się z telefonem.Niska kultura silnika i koszmarne siedzenie dla kierowcy.Gdyby nie to że jest służbowy nigdy bym nie zwrócił na niego uwagi - bryła kombi jest po prostu brzydka z tym "doklejonym" tyłem.Jako auto prywatne nie polecam.
~Astra Wrocław
Hatchback 5d 1.6 CDTI 110KM 81kW
Normalny kompakt bez fajerwerków, komfort i ergonomia zbliżona do Golfa, dużo tańszy w zakupie niż przereklamowana Skoda (ok. 15 tys. PLN z tym samym wyposażeniem) ale przynajmniej boczki w drzwiach wyłożone materiałem, przyjemnie oprzeć rękę na uchwycie drzwi
4,1
Hatchback 5d 1.4 Twinport 100KM 74kW
Czuć lekkość prowadzenia względem poprzedniczki, zawieszenie komfortowe, ale pewne w zakrętach. Silnik słaby, ale do miasta się nadaje (wyprzedzanie trzeba wcześniej zaplanować ), jego zaletą jest w miarę niskie spalanie 6l/100km. Bardzo intuicyjna obsługa samochodu, bardzo dobre multimedia z Android Auto. Bardzo dobre zabezpieczenie podwozia względem konkurencji. Słaba konstrukcja przednich ,,sanek" zawieszenie - rdzewieje ! Wada, podobnież...
3,4
Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW
Auto użytkowane jako służbowe. Zrywne, silnik elastyczny, wygląd przyciąga wzrok ( chociaż jest to kwestia gustu)... i to tyle z plusów. Od samego początku problemy z elektroniką ( serwis Opla nie może sobie z tym poradzić) Przy przebiegu 27 000 klocki do wymiany ( dodam, że 90% to długie trasy bez potrzeby hamowania), przy 28 000 zaczął trzeszczeć przy skręcaniu. Dodatkowo niemile jestem zaskoczony spalaniem, przy stałych prędkościach na...