Lista ocen Opel Astra K Sports Tourer (41) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 41 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr
Sports Tourer 1.4 Turbo 125KM 92kW
Było by super gdyby nie fatalne radio. Gubi zasięg w każdym miejscu. Wystarczy wjechać między ekrany w mieście żeby zaczęło szumieć. Nigdy nie wiadomo gdzie przestanie grać. Regulacja głośności np. od 8 do 40 na skali nie robi prawie różnicy. Dźwięk płaski. Przy obsłudze audio z kierownicy np. gdy zmieniamy z MP3 na radio, przechodzimy przez bluetooth i zakres AM to dźwięk traci ustawienia. Robi sie płaski, cichy, bez basu. Nie pomaga...
~seba306xn
Sports Tourer 1.6 CDTI 110KM 81kW
Autem zrobiłem od nowości 60 tys. km. W tym czasie z poważnych usterek to wymiana wysprzęglika i to dwa razy, pedał sprzęgła wpada w podłogę i koniec jazdy. Problem z wymianą w serwisie. Generalnie serwis Opla w Ząbkach na duży minus, nie mają na miejscu nawet klocków i tarcz, auto stało u nich 3 dni i w tym czasie wymienili tylko olej. Części dostępne po 2 tygodniach. Co do komfortu jazdy byłoby super gdyby nie siedzenia, są niewygodne i...
~Astra
Sports Tourer 1.6 CDTI 160KM 118kW
Problem występujący w każdym z tych aut. Łancuch rozrządu. Niby bez obsługowy. Bez wawaryjny. Wymiana dopiero przy 250tys. A gdzie tam. po 40 tys ludziom zaczyna stukac przy odpalaniu. Serwisy łoją jeleni nawet na 7tyś zł. Nieszczęśliwa konstrukcja spowodowana chęcią zarobku na konsumencie. Rozrząd schowany tak ze trzeba odpinac skrzynie. A i tak potrafi stukac dalej. Ludzie tuningują napinacze w tych rozrzadach i jest spokoj. Sam już takowy...
~Łukasz M.
Sports Tourer 1.6 CDTI 110KM 81kW
Silnik ma dwie przypadłości. Gdy jest zimny, przy wciśniętym sprzęgle, obroty podchodzą do 1300. Nie zawsze, ale dość często. Po drugie, na 6 biegu, jak chce się mocniej przyspieszyć, silnik się dławi. Mój kolega z pracy, który ma identyczną Astrę miał podobnie. Pomogło wgranie nowego oprogramowania.
~Tomasz
Sports Tourer 1.6 CDTI 136KM 100kW
Kupiłem z zasyfionym filtrem DPF oraz nieszczelnością turbo, spowodowaną przez ten filtr. Nie potrafię ocenić na ile to wina konstrukcyjna a na ile poprzedniego właściciela. Awarię usunięto poprzez czyszczenie filtra oraz regenerację turbiny.
~Maciek
Sports Tourer 1.6 CDTI 110KM 81kW
Awaria wysprzęglika podlegająca akcji serwisowej. Niestety w moim wypadku wystąpiła zanim auto zostało wezwane do serwisu na tę akcję. Samochód stał w warsztacie prawie trzy tygodnie!!!
~Artur
Sports Tourer 1.4 Turbo 150KM 110kW
Mankamentów brak. Po pół roku pojawiła się malutka szczelina 5 mm między zderzakiem a błotnikiem przednim. Serwis ma to obejrzeć za tydzień.
~DK
Sports Tourer 1.4 Turbo 150KM 110kW
Jestem zadowolony,bo nigdy w trasie nie wyskoczyło coś co by mnie unieruchomiło albo nie pozwoliło dojechać do celu podróży.
~Radek
Sports Tourer 1.4 Turbo 150KM 110kW
wymiana wysprzęglika , nie wiem czy to powazna usterka ponieważ zamknąłem się w koszcie 800 zł z robocizną
~Łukasz
Sports Tourer 1.4 Turbo 150KM 110kW
Uszkodzony silnik przy 15tys. Nieudolny serwis wymieniający bez sensu skrzynie biegow.
Opel Astra K Sports Tourer