Ocena kierowcy - Opel Astra K Sports Tourer

Astra, 3 lata temu
Silnik 1.6 CDTI 160KM 118kW
Rok produkcji 2017
Opel Astra K Sports Tourer 1.6 CDTI 160KM 118kW 2016-2018 - Oceń swoje auto
Inne : Ilość gadżetów przydatnych. Matrycowe swiatła.
Silnik : Łańcuch rozrządu
Bryła. Linia. Wyposażenie. 5*
Jednostka biturbo. Kultura jazdy od dołu moc mogę śmiało się ścigać. Bardzo Cichy diesel. Czysty brak wycieków. Niestety łańcuch rozrządu spędza sen z powiek.
Bardzo dziwna skrzynia. Nadal się jej ucze. 1 i 2 rano wchodzą ciężko. Pozniej wszustko ok. Auto na światłach woli startować z 2ki. Gdzie w innych autach od 1 można było spokojnie. A tu 1ka tylko do ruszania ewidentnie.
Czasem ma sie wrażenie braku kontaktu kierownicy z kołami. Poza tym w trasie czy na autostradzie prowadzi się pewnie.
Piękny butelkowy zielony kolor. Lakier delikatny żadnych myjni ze szczotkami.
Mam 2 metry szyba czołowa jest krotka. Do tego ten nieszczęsny czujnik z kamerą zintegrowany z lusterkiem. Zabiera mi dobre 30cm pola widzenia. Gdyby nie czujniki parkowania oraz kamera cofani na pewno miałbym już pare wgniotow. Bez nich ani roz.
Fotele AGR. nie musze chyba tłumaczyc? 18 pozycji fotela regulacja kierownicy. Nie rozumiem tylko czemu fotel odsuwa się sam do konca gdy chce wysiąść i czasem przytrzaskuje komus z tyłu nogi?
Nie zauważyłem wad ani jednego ani drugiego. Moze procz ostatnio odzywającego się dziwnie wiatraczka w nawiewie ale praktycznie go noe słychać gdy radio gra.
Nie będę narzekał. Mam 2 metry każde auto jest dla mnie za małe. Moja corka moja zona i ja spokojnie miescimy się do auta mozna jechac tak w długą trase kazdy znajdzie w nim wygodną pozycje.
Fenomenalne wyciszenie. Cisza spokój diesla praktycznie nie słychać. No chyba ze jest rano i nieszczęsny napinacz nie radzi sobie z łańcuchem rozrządu... Poza tym bardzo ciche auto w trasie jak i w miescie.
ile wleje tyle spali. Ciężka noga. A dwie turbinki az proszą sie o deptanie pedału. Po dzoadkowemu 7 lotrów.
Uwazam ze bardzo dobra kupilem 3 latka za ok 50 tys z takim wyposażeniem jestem zachwycony
Nic się nie psuje. Jestem w szoku bałem sie opla. Mnóstwo elektroniki auto stoi pod blokiem. Na razie nic się nie dzieje...
Problem występujący w każdym z tych aut. Łancuch rozrządu. Niby bez obsługowy. Bez wawaryjny. Wymiana dopiero przy 250tys. A gdzie tam. po 40 tys ludziom zaczyna stukac przy odpalaniu. Serwisy łoją jeleni nawet na 7tyś zł. Nieszczęśliwa konstrukcja spowodowana chęcią zarobku na konsumencie. Rozrząd schowany tak ze trzeba odpinac skrzynie. A i tak potrafi stukac dalej. Ludzie tuningują napinacze w tych rozrzadach i jest spokoj. Sam już takowy posiadam.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 CDTI 160KM 118kW [l/100km]

8,7