Lista ocen Opel Corsa B Hatchback (511) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 504 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~devid
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
1. Lato Miasto - 6,0 - 7,5l Trasa - 4,0 - 5,2l (5,2 pod pełnym obciążeniem z rowerem na dachu) 2. Zima Miasto - 8,0l Trasa - nie sprawdzone Ceny przeglądów - 99zł Ceny części - przeciętne, bezproblemowy dostęp Ceny napraw - spore, dlatego lepiej wymienić samemu.
~lukbud
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Sam nie wiem co napisać. Na trasie jak na 1.4 super, spokojnie można zejść poniżej 6 litrów. W mieście w zimę potrafi nawet łyknąć 9 litrów. Ale ogólnie średnio nie wychodzi mi więcej niż 6-7 litrów. Chociaż jak na 1.4 i 60KM spalanie mogłoby być troszkę mniejsze.
~andrej158@gmail.com
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Naprawy są stosunkowo mało kosztowne - części nie są drogie - zresztą jak na jedenastoletnie auto, to prawie nic się nie psuje. Spalanie jak na 1400 cm sześciennych też przyjemnie zaskakuje. Nie mam komputera ale wyliczona średnia (miasto i trasa) to 6,5 litra/100 km.
~Sympatyk marki
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Jak na taki nieduży silnik to sporo pali. Pali niemal tyle samo co Vectra B z silnikiem 1.6 16V ECOTEC. Przy normalnej płynnej jeździe 8l gazu na 100km. Przy bardzo agresywnej jeździe 10l gazu na setkę, a nawet więcej. Przy bardzo oszczędnej 7,5l gazu na 100km.
~adasiulko
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
zużycie paliwa bardzo pozytywne (kiedyś przy cenach benzyny 1,85 pojechałem z kumplami z Białegostoku do Augustowa - 200 km za 20 zł i jeszcze coś tam w baku zostało), ceny przeglądów i napraw poza ASO też do przyjęcia, poza droższą elektroniką, ceny napraw zawieszenia rozsądne
~Krzysiek
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
pod tym względem też nie jest najgorzej, chociaż mogłoby być lepiej. na trasie przy spokojnej jeżdzie (90-110km/h) spalanie jest w grancach 5-5.5l, w mieście chcąc być pierwszym z każdych świateł trzeba liczyć się ze spalanim 7-7,5l.Średnio przy normalnej jeździe jest to ok 6l/100km
~Maciek
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
I tutaj spotkał mnie lekki zawód. Na trasie jest idealnie bo przy podróży w dwie osoby i prędkościach nie przekraczających 100 - 120 km/h autko pali równo 5 l. Natomiast w mieście potrafi spalić nawet 8 l. Cóż, myślałem, że będzie troche mniej. Ale jak się nie ma co się lubi, to...
~modlicha
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
zużycie paliwa jest zadowalające , choc troche za dużo pali w mieście. 6,9 - 8,5 (lato - zima) za to na trasie : miodzio. Jak sie zmusilem do oszczednej jazdy to 4,9 l/100. Normanie 5,5. Ceny części w ASO to KOSZMAR ale ciezko znależc niektóre z nich gdzie indziej.
~Cinek
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
I tu jest mały problem. Chciałem zaznaczyć, że jeżdżę tylko na gaz (łącznie z zapalaniem). Silnik o tak niskiej pojemności jest jednak dosyć paliwożerny (ale muszę przyznać że moja noga nie jest najlżejsza). Przeciętnie pali mi 8 litrów gazu w jeździe mieszanej
~ocsjz
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Ekonomiczność nie mogę ocenić inaczej jak doskonale! To autko pod tym względem jest niesamowite. W mieście nie ma apetytu, a na trasie jadąc zgodnie z przepisami i nie szarpiąc mocno do przodu uzyskujemy wyniki nieosiągalne dla innych samochodów.
Opel Corsa B Hatchback