Lista ocen Opel Corsa B Hatchback (511) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 504 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~JP
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
duże zużycie paliwa takie auto powinno zużyć ok 7,5l gazu trasa (prędkość do 100 km/h)do 10,5 l miasto moje pali więcej ale to kwestia stylu jazdy. przy jeździe 150 km/h na autostradzie autko pali 10 litrów gazu
~Mikser78
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
To największy plus tego silnika. Mając gaz Bingo S na trasie mogę zejść do spalania 5,6 l LPG (ok. 90 km/h W-wa -- Białystok) !!! W mieście do 8,5 l LPG. Średnio balansuje 7,4 - 8 l LPG przy prędkościach obr. do 3000 tyś.
~pawel www.paweljarmuz@vp.pl
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
gazu przy spokojnej jeździe pali 7l, a jak się ciśnie to i 10 też potrafi, ale pedał tzreba trzymać w podłodze cały czas, i to jeszcze jak sie w kilka osób jedzie, jak samemu to nie mam prawa więcej niż 9l. jak z paliwem nie wiem.
~michalgepard@interia.pl
Hatchback 1.5 TD 67KM 49kW
jak na ten rocznik, rozwiazania techniczne z ubieglego wieku i osiagi to rewelacja!! podam przyklad: jadac z predkoscia 100km/h na 50 litrach(pelen bak pod korek) ropy mozna pojechac z lodzi do swinoujscia i z powrotem!
~Paul
Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
Mało pali, tanie części, drogie przeglądy, nie zabardzo opłaca się zakładanie instalacji gazowej (plastykowy kolektor) odpowiednia do tego modelu silnika instalacja sekwencyjna kosztuje ponad 3500zł dlatego na razie jej nie założyłem.
~Przemek - Opel Corsa B 12 16v 2000r
Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
Bez gazu potrafiłem wycjagnąć 5,5 litra bęzyny po mieście - ale jeżdziłem jak 90 letni emeryt.- normalnie przy szaleństwach nie przekracza 8l na 100km, a jazda zrównoważona nie zawsze zgodnie z przepisami ok6,5 l na 100km
~bea
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
zużycie paliwa jest takie jakie przewidywał producent i niewiele sie powiększyło przez 4 lata, ceny - korzystam z Carmana i nie narzekam ( tłumik odp. 230,00 zł., 160,00 zł, ustaw. świateł 12,00 zł. innych nie pamietam
~angelheart6
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Na dzień dzisiejszy (jak i kilka lat wstecz) ceny części są bardzo rozsądne, za kilkaset złotych można wymienić pół auta. Na rynku jest duży wybór zarówno oryginalnych jak i tańszych zamiennych części.
~Woj
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
Jak na tak stary silnik z jednopunktowym wtryskiem - OK, nie katować ponad 120 km/h i tankować dobre paliwo (BP, Orlen, Statoil), a co jakiś czas wlać 98-oktanowej i trochę mu przycisnąć.
Dziennik kosztów dla Opel Corsa B Hatchback
6,2
7,1
8,7
~Heniu
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Auto pali niewiele, naprawdę to jego spory atut, ale na ekonomiczność nie składa się tylko zużycie paliwa. Realne koszty to także naprawy. Z tym 1.0 nie wypada najlepiej, o czym napiszę niżej
Opel Corsa B Hatchback