Lista ocen Opel Corsa B Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW 1997-2000 (116) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 97 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~michal.jonson
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
w trasie można zmieścić się w 4,5 litra, w mieście 6,0 jest to wykonalne sprawdzałem katując się przez dwa tygodnie. Przy normalnej jeżdzie z prędkościami do 170km/h (tak tak też byłem zaskoczony ale tyle wyciąga z 58KM) pali do 6,5 litra w trasie i do 7,8 w mieście. Ceny przeglądów w autoserwisie są chore, za samo sprawdzenie na TECHu od 100 do 150 zł. samochodzik jest niestety napakowany czujnikami wszelkiego rodzaju które mają nieprzyjemną...
~moskal22
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Opel ma chyba najgorszych dealerów patrzac na inne marki.Pozostawiając samochód na przeglądzie musimy od razu zastrzec że nie zyczymy sobie żadnych wymian czegokolwiek bez naszej wiedzy czy zgody.Miało wyjść łącznie 850,00 a było ponad 1500,00.No ale podobno to dla mojego dobra... tyle ze ja wolę sam o tym decydować co jest dla mnie dobre a co złe. No i do tego dosyć niesympatyczna obługa (przynajmniej u 2 dealerów), ale nie bede wskazywał...
~Ryba969
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Tanie w utrzymaniu, Zawieszenie całe z tyłu za 430 zł z robotą (KYB) Główne koszty to w moim przypadku paliwo. Droga elektronika typu EGR (400 zl allegro oryginal) Przepływomierz 500 zł. Silnik akceptuje tylko oryginał jeśli chodzi o wszelką elektronikę Spalanie na miejscu z nogą w podłodze 5.9 Trasa w bieszczadach 4 osoby + bagaż 5.26 Ta sama trasa Samemu 4.61 Minimalne spalanie w trasie 4.0 wszystko liczone na stacji benzynowej
~Baśka
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Jeśli ktoś szuka mało palącego auta, to trafił idealnie. Pali modelowo mało, nawet przy ciężkiej nodze. Psuje się rzadko, a części z rozbiórek lub podróbki tanie jak barszcz i łatwo dostępne na serwisach aukcyjnych. Ceny przeglądów w ASO były wysokie, ale po paru latach przeszłam do zwykłych mechaników, a ci radzili sobie zupełnie dobrze i zrobiło się zupełnie tanio.
~grzesiek2888
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Wielki plus! Chociaż autko jest mało zrywne, to nadrabia to ekonomicznym zużyciem paliwa. W mieście spokojnie można zejść poniżej 7l w zimie przy normalnej jeździe, a latem do ok 5,7l. Na autostradzie przy prędkości 120km/h (co jest dużą prędkością jak na to autko) uzyskałem wynik 4,5l/100km. Napraw jest niewiele, a jak już to sporadyczne.
~Karolina
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
małe spalanie!! w mieście ok 6l, natomiast poza miastem 5l. Szkoda że trochę "mułowaty" brak przyspieszenia. Ale bardzo ekonomiczny. Tania w utrzymaniu, cześc tanie. Jak na razie nic się nie psuje. Wymieniam tylko płyny i klocki ham. Od 6lat nią jeżdzę i nic sie nie działo! Super autko. Bardzo tanie w utrzymaniu!!!
~Jarosław P.
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
No to jest ŚWIETNE w tym samochodzie. Zapłaciłem 1500zł za świetny stan, ubezpieczenie mimo młodego wieku 300zł, pali mało (obawiałem sie spalania w silniku benzynowym), naprawiałem pierdołki gdzie cena za części to było 20zł, 4,5zł, i wycieraczki! 20zł Podoba mi się to.
~lukas000-19
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Spalanie to główna zaleta tego auta. Pali tak mało że na początku myslałem że zepsuł sie wskaźnik paliwa ;) Maksymalne spalanie jakie zanotowałem to 7.3 w zimie a minimalne to 4.1 Ceny cześci są śmiesznie niskie z racji duzej ilosci zamienników pasujących do Opla`
~devid
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
1. Lato Miasto - 6,0 - 7,5l Trasa - 4,0 - 5,2l (5,2 pod pełnym obciążeniem z rowerem na dachu) 2. Zima Miasto - 8,0l Trasa - nie sprawdzone Ceny przeglądów - 99zł Ceny części - przeciętne, bezproblemowy dostęp Ceny napraw - spore, dlatego lepiej wymienić samemu.
Dziennik kosztów dla Opel Corsa B Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
6,2
7,8
~adasiulko
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
zużycie paliwa bardzo pozytywne (kiedyś przy cenach benzyny 1,85 pojechałem z kumplami z Białegostoku do Augustowa - 200 km za 20 zł i jeszcze coś tam w baku zostało), ceny przeglądów i napraw poza ASO też do przyjęcia, poza droższą elektroniką, ceny napraw zawieszenia rozsądne
Opel Corsa B Hatchback