Lista ocen Opel Corsa B Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW 1997-2000 (110) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 103 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Iwan
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Użytkowałem Corse przez 11 lat - powiem tak - auto było świetne, do póki nie minęło 10 lat. Do tego czasu nie było prawie żadnych usterek. Po - dramat. Sypało się wszystko, od silnika, przez zawieszenie, elektrykę i elektronikę. Pożegnałem się z nim szybko. Typowe usterki: korozja wydechu. Co pół roku do robienia. Odradzam silnik 1.0 (3cylindry), inne sprawowały się lepiej
~Ryba969
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Skrzynia jak skrzynia czasem zdarzy się jej zgrzytnąć, przeżyła kilka prób wrzucenia biegu bez sprzęgła. W zimie wszystko chodzi jak w smole, ale i tak lżej niż M32 z Zafiry II. Ta jest trochę za krótka i przy 70 km/h na 4 biegu mamy ~2800 obrotów przez co przy mojej nodze spalanie idzie w góre.
~kindub
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
musiałem wymienić uszczelniacze półosi, a przed wczoraj jak silnik był jeszcze zimny, to przz chwię ze skrzyni dobiegały dziwne zgrzyty, ale ustały, w ASO majster mówił, żeby obserwować auto i w razie czego przyjechać, bo teraz to nie ma sensu iść w koszty, stan oleju w skrzyni Bardzo dobry.spraw
~Marek
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Wszystko ładnie pięknie z tym, że czasem przy moim przebiegu mam problem ze wstecznym, chce wrzucić, nie wchodzi do końca, wtedy wrzucam jedynkę, delikatnie puszczam sprzęgło i wchodzi. ale skrzynia sama w sobie jak dla mnie pracuje w porządku.
~martin OCFC
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Poprzedni własciciel chyba wcale nie uzywal sprzęgła i teraz to wychodzi. Zgrzytająca skrzynia biegów jest jednym z minusów. Mimo to, jest dość elastyczna (2bieg - 70km; 3 bieg - 120) Po wkreceniu na obroty jest dość mocy by wyprzedzać.
~Jarosław P.
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Wymaga przyzwyczajenia, wsteczny często może zgrzytnąć, szybko wyrabiają się plastikowe elementy łączące drążek ze skrzynią. Jestem jednak zadowolony, nie reprezentuje ona mniej niż można oczekiwać od prostego samochodu.
~Heniu
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Skrzynia chodzi sztywno, jak podobno w Oplach tej generacji. Jedynka wyjątkowo oporna, ale można się przyzwyczaić. Dwa razy wymieniałem poduszkę. Przyczyna? Silnik, jak wyżej napisałem strasznie się trzęsie i to chyba główna przyczyna
~szaryobywatel
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Jak dotąd jeździ. Polecam sprawdzać poziom oleju przy każdej obsłudze technicznej. Nie spotkałem się w serwisach, żeby sami sprawdzili. Trzeba to zgłosić. Polecam taką praktykę przy każdym samochodzie.
~lukas000-19
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Ogólnie skrzynia działa dość dobrze czasami zdarzają się problemy z wbiciem biegu ale tragedii nie ma :) Jedyne co mi przeszkadza to długi skok 2 i 4 biegu ale to kwestia przyzwyczajenia.
~grezur
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
5 biegów to w sam raz do tego silnika. Biegi wchodzą raczej bezproblemowo ale czasem są problemy z 1 i wsteczny czasem zgrzytnie. Jak dla mnie zbyt duży skok lewarka.
Opel Corsa B Hatchback