Lista ocen Opel Corsa B Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW 1998-2000 (20) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bari
Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
Ogrzewanie w tym aucie jest na dobrym poziomie, natomiast jeśli chodzi o wentylację to nie jest już tak dobrze. Szczególnie problem dotyczy zaparowanych szyb w okresie jesienno-zimowo-wiosennym. Przekłada się to na mniejszy komfort prowadzenia auta i bezpieczeństwo. Wymiana filtra kabinowego nie zawsze przynosi oczekiwany skutek.
~Mateusz12443
Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
Wentylacja jest przeciętna przynajmniej w moim egzemplarzu . Ciężko odparować z samego rana szybę przednia (przy mroźnych porankach). Natomiast trwa to nie wiele czasu, a sam samochód nagrzewa się naprawdę szybko. W jesiennym okresie rozgrzewał się przez ok. 1km.
~Barba
Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
Auto ma klimę, jednak jej załączenie powoduje spadek mocy auta o 1/3, dlatego używałem jej na trasie przy większej prędkości z recyrkulacją (szybko chłodziło auto w środku), po czym wyłączałem. Wyłączenie klimy jest niczym turbo, obowiązkowo przy jeździe w górę, albo wyprzedzaniu.
~Mateo
Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
Ogrzewanie zimą bez zastrzeżeń, tak samo wentylacja latem. Niestety w trakcie deszczu lubią parować przednie szyby (pomaga wymiana filtra kabinowego około raz na 2 lata- koszt 10 zeta).
~HetmanR
Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
Szyby parują. Może ja coś źle robię, ale przednia szyba potrzebuje dużo czasu żeby odparować nawet jak nie jest tak fest zimno. Ogrzewanie tylnej szyby natomiast to porażka...
~dabek2212
Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
Po wymianie termostatu nie mam zastrzeżeń, w ciężkim mrozie wnętrze rozgrzewa się bardzo szybko, silnik jednak osiąga niższe temperatury.
~pio
Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
Przy dwóch, trzech osobach szybko parują szyby (filtr kabinowy czysty). Wybór kierunku nawiewu powietrza oględnie ujmując nie najlepszy .
~Pawel095
Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
Mam wersję z klimą, która jest całkiem wydajna. Z grzaniem też nie ma problemu. Auto nagrzewa się zimą już po 2 km przejechanych.
~korsarz :)
Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
Wentylacja poprawna, szyby nie parują nawet w sporym deszczu, szybko się nagrzewa w zimne dni. Nie mam zastrzeżeń.
~skandal77@op.pl
Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
Dość długo nagrzewa się przy stosunkowo niskich temperaturach. Nie wspomne o ogrzewaniu tylnej szyby. Katastrofa
Opel Corsa B Hatchback