Lista ocen Opel Corsa C 1.0 ECOTEC 58KM 43kW 2000-2003 (118) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 173 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Japi
Hatchback 1.0 ECOTEC 58KM 43kW
Układ jezdny wyposażony jest w cztery koła! Dwa są skrętne a dwa nie
~Attmann
Hatchback 1.0 ECOTEC 58KM 43kW
Zawieszenie to kompromis. Ale udany. Przy tym rozstawie osi w miarę wygodnie i nieźle się trzyma drogi. Trzeba tylko poznać granicę rozsądku na zakrętach, czasem potrafi wyjechać przodem, ale bardzo łatwo da się kontrolować. Na badaniach amortyzatory i układ kierowniczy przy tym przebiegu bez zarzutu.
~Marcin B.
Hatchback 1.0 ECOTEC 58KM 43kW
Jest dobrze. Auto jak na tą klasę komfortowo tłumi nierówności, dobrze trzyma się jezdni, cechuje je niski promień skrętu. stanowczo polecam jednak ABS!!!. Zwłaszcza jeśli przyjdzie nam hamować na lekko podeszczowym asfalcie, BAS nie wystarcza. Auto lekkie więc szybko pojawia się uślizg.
~Mariusz
Hatchback 1.0 ECOTEC 58KM 43kW
Nie ma na co narzekać, układ jezdny jest perfekcyjny. Ja w swojej Corsie posiadam EPS - elektryczne wspomaganie kierownicy, które działa bez zarzutów, kiedy trzeba pomaga w kręceniu kołem kierownicy natomiast gdy ma być utwardzony tak jest... Działanie bez zarzutów xD
~KarolW
Hatchback 1.0 ECOTEC 58KM 43kW
Ten samochód to ślimak, bo tak dobrze trzyma się drogi, przy 60-70km/h(tak myślę) wchodziłem w zakręt na skrzyżowaniu i nic...ani koła nie zapiszczały ani żadnego poślizgu po prostu super! Ciężko wyprowadzić corse z równowagi, ale z małą pomocą hamulca ręcznego...:P
~Rutek (mrutek@wp.pl)
Hatchback 1.0 ECOTEC 58KM 43kW
Bardzo miło sie prowadzi mimo pewnej wady: brak wspomagania - auto tylko dla strongmenów. Zawieszenie OK. docenia się je mając porównanie z innymi podobnymi samochodami. Powyższa uwaga odnosi sie do pewnych prędkości, powyżej których ,na polskich drogach robi sie strasznie.
~Półroczny użytkownik
Hatchback 1.0 ECOTEC 58KM 43kW
No zawieszenie po prostu jest. Nie ma jakiejś szczególnej wygody szczególnie na 15 calowych alufelgach , tym bardziej jeśli jeździło się wcześniej na hydropneumatycznym zawieszeniu to jednak brakuje tutaj tego komfortu. Ale z czasem idzie do tego przywyknąć.
~matiap
Hatchback 1.0 ECOTEC 58KM 43kW
Precyzyjny i daje pewne czucie auta na drodze. Zawieszenie spisuje sie bardzo dobrze na polskich drogach. Po zakupie auta wymieniłem tylko końcówki drążków kierowniczych i przez dalszą eksploatację, słychać jedynie odgłos opon uderzających o nawierzchnię.
~badi
Hatchback 1.0 ECOTEC 58KM 43kW
Wg. mnie zbyt twarde zawieszenie jak na silnik 1,0,a ukłąd jezdny nietrwały, po wpadnięciu w dziurę przy 40 km/h ściąga, bardzo delikatne auto, osobiście jeźdżę też vw polo z 96 roku corsa jest a 2002 i układ jexdny jest tam 100 razy lepszy
Dziennik kosztów dla Opel Corsa C 1.0 ECOTEC 58KM 43kW
6,3
~stmichal1989
Hatchback 1.0 ECOTEC 58KM 43kW
Samochód męczy się nierównościach, zjazd z równej drogi to tragedia. Samo prowadzenie w miarę. Usterki: końcówka drążka kierowniczego co kilka lat, łączniki stabilizatora - co 20 tys. ostatnio wymiana tylnych resorów.