Lista ocen Opel Corsa C 1.2 ECOTEC 75KM 55kW 2000-2004 (99) - Ergonomia

Na liście zabraknie 170 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~hugggo@poczta.onet.pl
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Tutaj pojawia sie usterka, ktora dla mnie osobiscie jest baaardzo dokuczliwa. Mianowicie chodzi o wszechobecne plastki. Nie mozna wymagac od auta tego segmentu aby zamiast nich wystepowale szlachetne gatunki drewna lecz rzecz jest w czym innym. Szczegolnie w gorace dni po otwarciu auta wydobywa sie nieprzyjemny zapach (pewnie zostaje tam caly czas tylko nos sie do tego przyzwyczaja). Wydaje mi sie, ze nie maja tego problemu wlasciciele...
~PABLO
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Jak dla mnie wszystko na swoim miejscu. Duże przyciski radia orginalnego, wyświetlacz radia umieszczony w widocznym miejscu, Sterowanie radiem w kierownicy też poprawia bezpieczeństwo. Możliwości regulacji fotela i kierownicy ok. Fotele dość twarde, ale sprawdzają się na długich i bardzo długich trasach. Plastiki twarde, po 70000 tys. czasami coś tam "zaskrzypi" :), mimo to nie oceniam ich źle. Kierownica skórzana gruba, bardo wygodna.
~Stalker
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Niemcy mają na tym punkcie chopla. Ja bym podniósł wyżej przeycisk ogrzewania tylenj szyby (za mały) i zrobił lampkę właczonych świateł obok zegarów. Przeycisk tylnych świateł przeciwmgielnych powinien być bardziej widoczny. Brakuje sensowanego uchwytu na napoje (nie liczę namiastek ukrytych w schowku). Plus to regulowane oparcie tylnej kanapy, dzieki czemu można trochę powiększyć bagażnik.
~kamien007@gmail.com
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Wszystko na swoim miejscu, intuicyjnie rozmieszczone, nie trzeba sie uczyć obsługi przełączników. Wygodne duże fotele, łatwo znaleźć wygodna pozycję (regulacja wysokości koła kierownicy, wysokości fotela w naprawde wystarczającym zakresie). Niestety tanie i twarde plastiki. Ciemne wnętrze, ale ładne i uporządkowane. Przyjemne i nie meczące białe podświetlenie zegarów.
~Piotrek Sz
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
wszystko pod reka-taki mały prosty w obsłudze samochodzik.Mialem wersje 3 drzwiową-kiepski jest mechanizm odchylania foteli by umozliwic wejscie pasarzerowi do tylu-fotel przy odchylaniu nie przesówa sie.Tapicerka z kiepskiego materiał-szybko sie brudzi cieżko go wyczyścic. Znów z zalem wspominam welur w renault clio który wogóle sie nie zniszczył przez 5 lat uzytkowania.
~Memek
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Ergonomia w tym samochodzie jest na dobrym poziomie. Wszystko czytelne i intuicyjne. Sterowanie radiem z kierownicy jest bardzo fajnym pomyslem w aucie miejskim, szególnie w godzinach korków na drodze.Przy moim wzroscie 188cm i dalszych wyjazdach poza miasto przeszkadza mi jedynie zbyt krótkie siedzisko fotela.
~Marshall
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Jak dla mnie idealna. Mam 192 cm wzrostu i nie brak mi przestrzeni w tym aucie. Fotele wygodne ale na trasy nie dłuższe niż 300 km. Jeździmy we dwie osoby więc jak dla nas idealnie. Podobno kanapa tylna jest dość wygodna, ale ponieważ jest pod lekkim kontem podobno trudno się z niej wstaje.
~dyzioo
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Nic specjalnego.Ale to co potrzebne pod ręką. Pokrętła ogrzewania, wiatraka umieszczone na dole konsoli, więc można ustawiać bez odrywania podczas prowadzenia. Ręka która spoczywa na gałce skrzyni biegów idealnie pasuje do zmiany ustawień. Schowek wystarczający, schowek pod fotelem kierowcy...
~akmaster
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Opel Corsa nie ma zbyt bogatego wyposażenia to też nie ma zbyt wiele do zamieszczenia na tablicy rozdzielczej oraz na desce. Powiem szczerze siedziałem w Hondach i innych Hyundaiach(mówimy o rocznikach do 2002) i pod względem ergonomii ten mały opelek może ich uczyć. Ocena nawet 4.5
~Piter S
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Wszystko na swoim miejscu, niektorych dziwi brak wlacznika oswietlenia wewnetrznego w normalnym miejscu ale uwazam to za wygodne rozwiazanie. Dobrze ze popielniczka jest demontowalna, uzyskujemy wiecej miejsca na drobiazgi, duze kieszenie w drzwiach i praktyczne schowki z tylu.