Lista ocen Opel Corsa C 1.2 ECOTEC 75KM 55kW 2000-2004 (144) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 125 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~munpak
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
W warsztacie powiedziano mi że mechanizm przełożenia skrzyni biegów zamontowany przed 2001 rokiem jest plastikowy (czyt. wadliwy) do wymiany po 80000 km. Wymieniono mi go na metalowy i póki co śmiga. Wysokie sprzęgło, cięzko mi się przyzwyczaić do łapania gazu podczas przechodzenia z 2 na 3 przy obrotach powyżej 3000. Nie mogę pozbyć się dławienia. Ale między 2500-2700 przełożenia wchodzą idealnie. Wiadomo - samochód do miasta i rolę tę...
~grigorij
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Cóż, Ople tak mają - wcześniej jeździłem astrą 1, a w międzyczasie astrą II - skrzynia nieprecyzyjna, wrzucenie wstecznego czasami na zgrzycie. Plastik w skrzyni wymienili w serwisie w każdym egzemplarzu przy pierwszym przeglądzie. A 3 egzemplarze miały taki feler, że biegi chodziły dopiero od 3 wzwyż. Machanie wajchą na tym samym poziomie kultury, co machanie szczotką od kibla w sedesie :-))
~dyzioo
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Skrzynia biegów pracowała bezproblemowo, żadnej wymiany oleju w niej przez 5 lat. Jedyny problem jaki jest to co jakiś czas ( u mnie tylko raz na 5 lat) wyrobił się łącznik skrzyni biegów, bo niestety jest to zrobiony przegub z plastiku i sie wyrobił. Koszt parę złotych i wymiana kolejne parę złotych. Praca skrzyni biegów bez zarzutów.
~Memek
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Skrzynia ma bardzo krótkie przełożenia. Nie wiem ile jest w tym prawdy, ale mechanik stwierdził że w wersji sport, jaką posiadam jest inaczej zestopniowana, co w miescie uważam za jej atut. Przy 55km/h mozna spokojnie jechac na 5 biegu. Z negatywnych aspektów to wsteczny, który czasami ciężko wchodzi lub haczy.
~Luk
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
skrzynia chodziła cały czas perfekcyjnie ale od jakiegoś czasu 4 bieg nie chce mi się wrzucić uczucie jest takie jak by coś blokowało ale tylko w przypadkach jak wezme wrzuce na luz żeby dojechać po mału przez tory i za torami chce wrzucić bieg wtedy nie ma opcji aby szybko go wrzucić ale to winna chyba wybieraka
~JFK
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Skrzynia biegów bardzo słaba. Podobno jej standardową usterką jest uszkodzenie wodzika (nie wchodzi 1 i 2), z tym, że trzeba wymieniać całą skrzynię, niestety. Chociaż na plus można zaliczyć fakt, że jeżdżę z tą usterką od 1,5 roku i jeszcze się nie rozwaliła doszczętnie :D
~śmietanka alojzy
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Wszystko świetnie, ale bieg numer 2 mógłby wchodzić nieco lżej. Działa to mniej wiecej na zasadzie: jedynka podczas redukcji wchodzi cieżko a dwójka nieco lżej Wydaje mi się że tylko jedynka ma prawo przy redukcji wchodzic na swoje miejsce z oporem a tu z dwójką czasem jest podobnie
~Afan
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Niezbyt komfortowo ustawione przełożenia - krótka jedynka i dwójka (ułomność bycia mieszczuchem). Problemy przy wrzucaniu wstecznego, jedynki i trójki - defekt powszechnie znany i szeroko opisywany. U mnie się jeszcze trzyma i nie uprzykrza znacząco życia
~O...C....
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Bardzo elastyczna. Można jeździć cały czas na 4 biegu. Gdy jedzie się po równej drodze i czasem trzeba przychamować (nie do zatrzymania samochodu) i jechać dalej, to nie trzeba zmieniać biegu. Nawet pod górę wyjedzie na 4, a nawet na 5 nie rozpędzając się.
~Łukasz lpobieglo@o2.pl
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Wszystkie biegi wchodzą bez problemu,ale do Toyoty czy Hondy jeszcze Oplowi troche brakuje....Troche za krótkie zestopniowanie 5-ego biegu,przy 4000 obr. jest tylko 120 km/h,wpływa to na zużycie paliwa i hałas,ale poprawia zbieranie sie auta na piątce...