Lista ocen Opel Corsa C 1.2 ECOTEC 75KM 55kW 2000-2004 (126) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 143 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Uri
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Prowadzi się świetnie i dobrze trzyma się drogi. Nie zawiodło mnie na zakręcie ani przy hamowaniu (jedynie wtedy, gdy miałem podobno dobre opony marki Fulda - nie kupujcie tego! :] ) Ma stale lekkie stuki w układzie kierowniczym przy ruchach na postoju - nieszkodliwe. Najbardziej denerwuje skrzypienie podczas chłodnej aury na dużych nierównościach - żaden mechanik nie potrafi nawet stwierdzić, co jest przyczyną - ale jest sprawne, więc...
~Włodek
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Autko trzyma się drogi jak czołg , niezepchniesz go,boczne podmuchy wiatru?? bezproblemowo!! wogóle nieodczuwalne!! Autko pędzi niczym rakieta!! Wspomaganie super!! nic dodać nic ująć, daje rade na poskich drogach !! jest twardy , troche wyczęsie ale to plus przy żabojadach które mają miękkie zawieszenie, to plus dla amortyzatorów!! mniej sie zużywają i są mniej podatne na zniszczenia!! KÓŁKA NIBY MAŁE A PRZY 190km/h niedrgają... super
~kamien007@gmail.com
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Samochód jest twardy szczególnie na 15\" calowych felgach. Mi to odpowiada bo dzięki temu na zakrętach sie nie wychyla specjalnie. Jazda po zakrętach jest przyjemnością. Odczuwa sie każdą dziurę. Słabe hamulce niestety mimo ABS-u. A może własnie przez ABS! Jazda tym autem na oponach 185/55 R15 (letnie) lub 195/50 R15 po koleinach i w deszczu to niezapomniane przeżycie-niestety bardzo negatywne.
~wojcian88@tlen.pl
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Hmm...Jesli chodzi o zawieszenie to jest dosc miekko zestrojone. Jak dla zbyt miekko. Corsinka wychyla sie na boki przy ostrzejszej jezdzie mimo dosc szerokich opon i 15 calowych kół. Dziwie sie tym co piszą ze jest twarde. Sa oczywiscie tego zalety. Ładnie wybiera nierównosci i robi to cicho. Nie wiem co z tym skrzpiacaym tylnym zawieszeniem. Czy kogos tez spotkałą taka przypadłsoc???
~Piotrek Sz
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
W porównaniu z clio wypada kiepsko-szczególnie w zakretach-samochód dla emerytów.Po 40 tysiacach wymieniłem amortyzatory i tarcze które sie wygiely. Klocki hamulcowe wymieniałem co 12 tysiecy km. Na gwarancji miłem wymieniana maglownice i drążek kierowniczy- najpierw w serwisie wmawiali mi ze wszystko jest ok. Po 40 tys km wymieniałem również elementy gumowe zawieszenia , łaczniki stabilizatorów itp.
~akmaster
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Opony determinują pewność prowadzenia w tym aucie. na 195/55/R15 zakręty 65-90stopni nie są problemem nawet przy prędkościach 60-70km/h . Natomiast na zimówkach 155/85/R13 samochód nie prowadzi się zbyt pewnie i ma tendencje do przechylania się. Dodam jeszcze że ża na tych dużych oponach samochód to straszny muł i w dodatku o litr więcej pali.
~dyzioo
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
5 lat jazdy po mieście i na koniec użytkowania auta do wymiany już były amortyzatory jak i łączniki stabilizatora, (łączniki po 18 zł) amortyzatory kilkadziesiąt. 80tys km po naszych drogach wystarczyło aby dobić amortyzatory. Z tyłu, belka więc komfort jazdy w miarę dobry na te klasę auta. Podkreślić chcę że oczywiście przednie amortyzatory do wymiany były
~Piter S
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
1.2 16v i 155/80 R13 to nieporozumienie!!! Nie jest to wyscigowka, ale o ile przyspiesza dobrze to w zakretach wcale nie jest tak rozowo. Zawieszenie wzglednie komfortowe ale zawdziecza to wysokiemu profilowi opon (!!!). U kolegi na profilu 60 zdaje sie czuc dziury i nierownosci o wiele bardziej ale zachowuje sie normalnie w zakretach..
~hugggo@poczta.onet.pl
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Auto trzyma sie dobrze drogi pomimo smiesznie waskich opon. Po pokonwaniu nierownosci odczuwa sie nieprzyjemne drgania na kierownicy. Jak jechalem (po "autostradzie" z plyt betonowych) z pelnym obciazeniem (4osoby i bagaz) to z tylu pasazer czuje sie jakby na trampolinie :)), chyba troche za miekkie to zawieszenie ale od czego sa akcesoria tuningowe...
~Afan
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Bardzo miękko, więc dziury i wyboje wrażenia na kierowcy nie zrobią. Ale dzięki miękkim stabilizatorom mocno przechyla i nie ma pewności w trzymaniu drogi na zakrętach i to wcale nie przy szybkiej jeździe. Dobrze wyważone wspomaganie (nie jest zbyt czułe, co w niektórych modelach mocno irytuje)