Lista ocen Opel Corsa D Hatchback 5d Facelifting (49) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~corsiarz
Hatchback 5d Facelifting 1.4 Twinport ECOTEC 100KM 74kW
Samą skrzynię oceniam na średnim poziomie. Szkoda, że nie biegi nie mają krótszego skoku lewarka. W mieście trzeba trochę się namachać. Sporadycznie występował problem z wrzuceniem biegu wstecznego, ale wiadomo puścić sprzęgło - wcisnąć jeszcze raz - i wsteczny wchodził :) Dwie kwestie dotyczące skrzyni biegów mnie wkurzały - brak 6 biegu oraz fakt, iż jadąc ok 55-60km/h corsa wyświetla zielony trójkącik, żeby z 4 biegu dać na 5 bieg już.
~Darek
Hatchback 5d Facelifting 1.2 Twinport ECOTEC 85KM 63kW
Dobrze pracuje na wysokich biegach. Nie ma problemu z szybką zmianą w górę, ale ... jak Wam przyjdzie zmierzyć się z wachlowanie biegami w mieście to nie polecam. Mam problem z przerzucaniem jedynka - wsteczny. Często chrobocze, nie tylko w tym egzemplarzu - w firmie mamy dużo tych aut. problem jest w większości dynamicznie używanych pojazdów.
~Czarek
Hatchback 5d Facelifting 1.3 CDTI ecoFLEX 75KM 55kW
Jeśli chodzi o skrzynię biegów - nie ma rewelacji. Przełożenia są dość krótkie, obsługę lewarka nazwałbym dość nieprecyzyjną. Czasem biegi wchodzą z oporem, starsza Fiesta była pod tym względem lepsza. Choć krótkie przełożenia są dość męczące przy starcie, to skrzynia ta idealnie nadaje się do hamowania silnikiem.
~M...
Hatchback 5d Facelifting 1.2 Twinport ECOTEC LPG 83KM 61kW
Tu pewne rozczarowanie liczyłem na więcej i lepiej w bądź co bądź niemieckim aucie ale cóż może po jeździe Hondą zbyt wiele tu oczekuję. Skrzynia jak by trochę taka "francuska" i niezbyt precyzyjna. Do dynamicznego wyprzedzania III bieg. W innych przypadkach zalecam wyprzedzanie na trasie z tzw. lotu.
~laswoj
Hatchback 5d Facelifting 1.2 Twinport ECOTEC 85KM 63kW
Precyzyjne wybieranie biegów, po przesunięciu lewarka jesteś pewien, że masz włączony bieg po prostu to czujesz. Jedynka i dwójka na tyle długa, że w razie potrzeby można spokojnie \"odjechać\". Trójką, wspomożemy się przy wyprzedzaniu, a czwórka jest na tyle elastyczna, że możemy jechać już 40 km./h. Piątka już przy 60 km./h.
~Jendrek
Hatchback 5d Facelifting 1.3 CDTI ecoFLEX 75KM 55kW
Tutaj trochę zagadka, ciężko na początku, z czasem coraz lepiej. Cały układ przeniesienia napędu wymaga sporej uwagi i wyczucia. W przeciwnym wypadku kangury i szarpanie będą nam towarzyszyły dość często. Inaczej trzeba się z nim obchodzić na zimno, a inaczej po rozgrzaniu.
~mxx_rs
Hatchback 5d Facelifting 1.4 Twinport ECOTEC 100KM 74kW
Jeździłem wieloma samochodami ale z tak dziwnie zestrojoną skrzynią nie miałem do czynienia. Samochód błyskawicznie wkręca się na obroty a komputer powyżej 2 tyś wyświetla \"shift gear\". Gdyby chcieć się do tego stosować człowiek nic by innego nie robił tylko wachlował lewarkiem.
~Driveros
Hatchback 5d Facelifting 1.4 Twinport ECOTEC 100KM 74kW
No cóż amerykanie zawsze mieli dziwne podejście związane ze skrzyniami biegów, w tym aucie to po prostu porażka. Biegi dobrane tak, jakbyśmy mieli 70 KM, i dostawczaka. Przy 100 km/h mamy ponad 3500 obr/min i silnik ryczy, aż prosi się o "6".
~vasculum
Hatchback 5d Facelifting 1.4 Twinport ECOTEC 100KM 74kW
Skrzynia biegów nie haczy ale jej przełożenia wydają się być zbyt krótkie. Jak na ten silnik przy prędkości 100km/h na 5-tym biegu, silnik osiąga blisko 3000 obr/min co przyczynia się do znacznego wzrostu zużycia paliwa.
~Marlon Brando
Hatchback 5d Facelifting 1.4 Twinport ECOTEC 100KM 74kW
Zgrana przekładnia i precyzyjna. Może wsteczny bieg czasem nie wskakuje, ale zasada działania jest prosta - nacisnąć jeszcze raz sprzęgło i hula. Normalne działanie manualnej skrzyni biegów.
Opel Corsa D Hatchback 5d Facelifting