Lista ocen Opel Frontera A Standard (49) - Silnik

Na liście zabraknie 36 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ajak1
Standard 2.3 TD 100KM 74kW
zdecydowanie silnik za słaby jak na tę masę, na trasie potrzeba duzo pokory i równie dużo miejsca do wyprzedzania (do czego zresztą jets mało okazjii), no ale coś za coś, to nie auto dla rajdowców. poza tym jak mówi mój mechanik, silnik jest nieudany i chyba coś w tym jest, ja jako laik moge tylko powiedzieć, ze kultura pracy tego silniczka na pewno nie jest z Wersalu
~pan CIARABACH
Standard 2.3 TD 100KM 74kW
silnik to powinni ze sprintera pakować tak jak w musso. 2.3 td za słaby w mieście i w szybszej trasie. do normalnej jazdy wystarczy,auto to czołg jak sie bujniesz do 130 to w zupełności wystarczy i tak czujesz się lepszy od patałachów w golfach:-) cena super,auto solidnie wykonane,nie kupuj zgniłych, nawet za pół darmo- nie opłaca się.
~igs123
Standard 2.2 i 16V 136KM 100kW
Nie jest to najmocniejszy silnik, ale wystarcza dla zupełnie komfortowej jazdy na trasie i w lekkim terenie. Auto z racji swojej masy przyspiesza wyjątkowo słabo, ale rozpędzone, potrafi ciągnąć bardzo dzielnie. Warto zaznaczyć że obciążenie praktycznie nie ma wpływu moc silnika Frotki. Ciągnie równie dzielnie. :)
~frota
Standard 2.5 TD 115KM 85kW
Silnik VM41B nie jest może specjalnie cichy, ale b. sprawnie można się tym autkiem przemieszczać. Z elastycznością też nie jest źle. Jedynie co, to wyciągnięcie rozrusznika w tym aucie to jest tragedia. Zimą jest problem z odpaleniem, ale bardziej chodzi o to, aby układ paliwowy był szczelny.
~fan
Standard 2.4 i 125KM 92kW
Cóż cud techniki to to nie jest: wyje od 3 tys., kultura pracy mocno przeciętna. Ale nic sie nie psuje, pali 11-13 zależnie od nogi. Wystarczający, aby sie sprawnie (w miarę) poruszać. Wiadomo, że ścigać się nie można takim czymś chociaż parę polonezów się pogoniło w życiu. Tyle, że głośny jak nie wiem co.
~frontera4x4
Standard 2.4 i 125KM 92kW
Kultura ok. Zamontowałem MAGNETYZERY chociaż nie wierzyłem dokońca w ich działanie. No i sie zdziwiłem. Dużo większa elastyczność, silnik ciszej i płynniej chodzi. I przyspieszenie lepsze.
~ZALLUK
Standard 2.3 TD 100KM 74kW
trochę klekocze i może mocy brak, ale jak zacznie działać turbina to nie jest źle - należy pamiętać, że auto jest ciężkie i tylko 100KM. Do ciągnięcia przyczepy się nadaje, ale wtedt Vmax to 110km/h:)
~Opelek
Standard 2.4 i 125KM 92kW
Silniczek bardzo wołowaty.Brak przyszpieszenia i dynamiki na polskich drogach.Dopiero moc silnika widać na bezdrożach.Pęka kolektor wydechowy - duża i ciężka rura wydechowa/ brak podpory/
~maciej sz
Standard 2.5 TD 115KM 85kW
2,5 tds jest silnikiem \"włoskim\" dla mnie ktoś nie wiedzual co z nim zrobić i dał go do opla, przez 2 lata bez problemu, potem siadał osprzęt az w końcu na panewce, lepszy jest 2,8

Usterki Opel Frontera A

Opel Frontera A – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Hatake
Standard 2.2 i 16V 136KM 100kW
Słaba kultura pracy. Awarie układu chodzenia, 3 pompy wody padły, wymiana chłodnicy. Stosunkowo niskie spalanie. Średnio 11 Pb lub 13,5 LPG na STAG 3.
Opel Frontera A Standard