Ocena kierowcy - Opel Insignia II Grand Sport

roma, 6 lat temu
Silnik 1.5 Ecotec Turbo 165KM 121kW
Rok produkcji 2017
Opel Insignia II Grand Sport 1.5 Ecotec Turbo 165KM 121kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Karoseria : Wygląd
Inne : odgłos z kolumny kierownicy
Inne : odgłosy plastiku z przodu od strony pasażera
Na razie użytkuję auto od dwóch miesięcy i jak do teraz jest ok, z małymi uwagami które opisze poniżej.
Bez zastrzeżeń.
Brak uwag.
Przy znacznym obracaniu kierownicą podczas jazdy dochodzi z okolic kierownicy/kolumny niegłośny odgłos występujący w jednym miejscu jakby występowało jakieś głuche tarcie. Zgłosiłem to już w serwisie i przy najbliższej okazji to sprawdzą.
Widoczność do tyłu, ale kamera cofania oraz czujniki rekompensują to.
Brak uwag.
Nie mam większych uwag poza jedną, od pewnego czasu dochodzą odgłosy plastiku? drgającego o inny element od strony okolicy pasażera z przodu (tapicerka drzwi? deska rozdzielcza?). zgłosiłem to tez do serwisu i sprawdzą to przy najbliższej okazji
Czas pokaże.
Gdyby nie powyższe uwagi to byłoby doskonale.
Zauważyłem u siebie coś nietypowego i mam tez to wyjaśnić w serwisie. Otóż na obydwu drzwiach przednich od strony wewnętrznej tapicerka na nich nie jest dopasowana do pozostałej części drzwi od strony zakończenia tapicerki leżącej przy desce rozdzielczej, od strony zawiasów. Jak się szeroko otworzy drzwi i sprawdzi to między tapicerką a częścią blacharską jest luka kilka milimetrów, najszersza po środku. W tylnych drzwiach tego nie ma. Po raz pierwszy się z takim czymś spotkałem. Zgłosiłem tez do serwisu i mają zobaczyć.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 Ecotec Turbo 165KM 121kW [l/100km]

8,6