Ocena kierowcy - Opel Insignia II Grand Sport

Silnik 1.5 Turbo 165KM 121kW
Rok produkcji 2017
Opel Insignia II Grand Sport 1.5 Turbo 165KM 121kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
Pomimo kilku drobnych niedociągnięć, ogólna ocena jak najbardziej pozytywna - samochodem jestem zachwycony. Dodam, że do porównania dosyć często mam okazję jeździć VW Passatem oraz Fordem Mondeo w najnowszych odsłonach. Dla mnie oba samochody nie umywają się do Insigni pod każdym względem. Samochód zwraca uwagę na drodze i oglądają się za nią właściciele znacznie droższych aut - a to potwierdza że również stylistycznie jest on udany.
Silnik cichy przy spokojnej jeździe i przy niskich obrotach. Przy gwałtownym przyspieszaniu, zdecydowanie głośniejszy. Jeżeli chodzi o osiągi, wystarczające w ruchu miejskim i pozamiejskim. Na autostradzie powyżej 130 - 140 km/h dzieje się niewiele. Tutaj nie będę oryginalny-brakuje wersji benzynowej około 200KM. Nie zapominajmy, że jest to duży i ciężki samochód. Dużo pisze się o zredukowaniu masy nowej Insigni, ale ona dopiero teraz waży tyle co konkurencja - to 1 generacja była mega ciężka.
Jedynym minusem jest wolne działanie przekładni przy ostrzejszej jeździe lub przy kick-downie. Pod tym kątem bez porównania do skrzyni DSG. Czasami reaguje po około 1 sekundzie... Ale tak naprawdę to kwestia przyzwyczajenia do jej stylu pracy, i przestaje to być wielkim problemem - człowiek wie jak zareaguje i po czasie po prostu dostosowuje się do niej.
Prowadzi się bardzo zwinnie jak na swoje gabaryty. ale mogłoby być trochę cichsze.
Dla mnie stylistycznie super. Mam wersję Elite + kilka opcji extra, więc razem z reflektorami Iedowymi Intellilux i przyciemnianymi szybami, chromami i kolorem rouge brown robi wrażenie. Lakier o tyle ciekawy, że w zależności od pory dnia i słońca zmienia się od ciemnego bordowego po głęboki brąz. A przy okazji nie jest biały lub czarny jak 70% samochodów.
Bez zastrzeżeń - dodatkowo czujniki parkowania, kamera cofania, asystent parkowania równoległego i prostopadłego. Nie czuć gabarytów przy manewrowaniu.
Bez zastrzeżeń, wszystko na swoim miejscu jeżeli chodzi o obsługę. Wyświetlacz head-up display (projektor na szybie) nie zmienia siły podświetlenia wraz ze zmianą z trybu dziennego na nocny więc trzeba to zmieniać ręcznie. W sumie drobnostka, ale jestem czepliwy.
Trochę głośne nawiewy - cały czas słychać lekki szum. Poza tym klima, podgrzewane fotele, kierownica i przednia oraz tylna szyba (pakiet zimowy) nie pozwalają narzekać :)
Super - porównywalna ze Skodą Superb, więc jedna z większych w klasie. Mam 180cm wzrostu i jak siadam za fotelem kierowcy (ustawionym pod mój wzrost) to przed kolanami mam jakieś 25cm luzu do oparć foteli i około 7cm nad głową. W Passacie i Mondeo bez porównania.
Moim zdaniem dosyć dobre, ale też porównywalne z konkurencją. Sama kabina jest dosyć cicha, ale opony 245 dają o sobie znać.
Spalanie na poziomie 8,7l/100km - i nie zależy specjalnie od stylu jazdy - po prostu musi spalić i już. Miało spalać podobno 6,3 :) No ale jak się kupuje auto za 140 tyś to nie powinno się narzekać na spalanie :) Jeżdżę 50% miasto 50% trasa.
Jakość spasowania zdecydowanie lepsza niż u konkurencji. Póki co nie ma żadnych niepokojących odgłosów z deski rozdzielczej ani z pozostałych elementów.
brak
brak