Lista ocen Opel Meriva I 1.6 8V 87KM 64kW 2002-2005 (22) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 27 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~alex
Minivan 1.6 8V 87KM 64kW
Auto swoje wazy, dodatkowo ten moj 8 zaworowy silnik. jezdze glownie zakorkowana autostrada i moze 25% ruchu miejskiego. Srednie spalanie to 8.1 /100km Wada bedzie tutaj dodatkowo zbyt maly zbiornik paliwa. nie wiem jak z cenami przegladow i napraw. Auto kupilem pare miesiecy temu u dealera z roczna gwarancja po pelnym serwisie. Opel to jednak jedna z najtanszych marek pod wzgledem serwisow w Irlandii.
~pablo.krakow@wp.pl
Minivan 1.6 8V 87KM 64kW
pali dużo jak fiat 125 lub łada 12 w miescie,8.5 na trasie, może pali mniej ale już nikt nie jezdzi 90 kmh , czasy się zmieniają , opel nie. ceny napraw w serwisie nie wiem bo wszystkie naporawy były na gwar. od pół roku nie naprawiam bo nie ma już gwarancji ale jak nic nie wymyślę to pójdzie z 3000 pln. za różne części.p.s jak jechałem 300 km z prądkością równo 170-180 to spaliłem 45 litrów pb i litr oleju.
~sławek k
Minivan 1.6 8V 87KM 64kW
tragedia, starałem się jeździć nim delikatnie ale już jadąc z salonu widziałem jak wskazówka paliwa się przesuwała... przy delikatnej jeździe w mieście około 11-12litrów, na trasie jak ktoś ma ciężką nogę nawet 14-15l.
~makis@tlen.pl
Minivan 1.6 8V 87KM 64kW
Ceny przegladow jeszcze nie znam, na razie wymienilem olej po 2 tysiach na Castrola. Spalanie przy tej wadze to jednak problem. Jak sie rozbuja na trasie to 7 spali, ale w miescie przekracza nawet 10. Srednio ok 8,5 litra.
~opmer
Minivan 1.6 8V 87KM 64kW
Dużo awarii, drogie i nieosiagalne części. Duże spalanie, wymina zarówki to wyjecie lampy, Cena sprzęgła zabija - wysprzęglik kosztuje 600zł, 400 szprzęgło, plus robota i drobiazgi - 1500zł
~slawek G.
Minivan 1.6 8V 87KM 64kW
w trasie bez uzywania klimy i nie przekraczaniu 100km?godz. te 5.5litra mozna uzyskac.ale nie daj bog jak ktos ma ciezka noge jedyny ratunek dac cegle pod pedal gazu.
~MZ
Minivan 1.6 8V 87KM 64kW
Trochę sporo pali jak na tę klasę wozu, miasto pod 10l, w trasie przy ekonomicznej jeździe poniżej 7. Ceny części niskie, sporo zamienników dostępnych od ręki.
~tabs@poczta.onet.pl
Minivan 1.6 8V 87KM 64kW
Tu nie jest rewelacyjnie przy spokojnej jezdzie 8 - 8,5 benzyny na LPG 10 jednak jak juz zaczniemy naprawde szybko jezdzic to LPG nawet 13,5 a benzyna 11
~drm
Minivan 1.6 8V 87KM 64kW
Trcochę duże spalanie ( duża masa, troche za słaby silnik), droge cześći, elektronika awaryjna,wysiada sterownik silnika,

Usterki Opel Meriva I

Opel Meriva I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~meriva2004
Minivan 1.6 8V 87KM 64kW
Dużo pali (miasto 10-11 lpg) przy normalnej jeździe. Bardzo drogie w wymianie sprzęgło, nieosiągalne przeguby wewnętrzne.