Lista ocen Opel Tigra I (71) - Ergonomia

Na liście zabraknie 167 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bobis
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
Mnie sie podoba, a to że ludzie mowia ze caly kokpit jest jak w corsie i combo swiadczy o tym ze sie nie znaja. Tigra ma skale predkosciomierza do 7 tys.,a nie do 6 tys. jak corsa. Na liczniku jest 220, a nie 200 km/h, a wskazowki od budzikow sa w kolorze pomaranczowym hehe. Żartuje - ten kokpit moglby byc lepszy przynajmniej wykonany z takich materialow jak u japonczykow z tamtych czasow. Ale za to mamy kierownice obszytą bardzo dobrą gładką...
~zawiedziona
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
brak podłokietnika, regulacji kierownicy czy lędźwi no ale to w końcu auto sportowe a nie limuzyna, z tyłu mamy coś czego nie da się nazwać nawet ławką, w instrukcji obsługi napisano że z tyłu można przewozić osoby o max wzroście 1,60 m - nawet taka osoba może mieć nabitego guza, zanim zamkniesz drzwi zapnij pas bo go potem nie wyciągniesz
~Vinman
Coupe 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
Niegdyś model Corsa na którym bazuje Tigra dostała nagrodę za najlepszą ergonomię w swojej klasie także jest na wysokim poziomie. Dziś już może nie jest tak rewelacyjna w porównaniu z obecym poziomem nowych aut jak kiedyś, jednak nadal trzyma wysoki poziom dlatego zasługuje na 4.
~antufa
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
tu jest paradoks: z jednej strony trzeba być niskim aby nie uderzyć sie w głowe a z drugiej wysokim aby z niegomóc swobodnie wysiąść, ja mam 156 cm i w żadnym innym aucie prócz tigry nie musiałam siedzieć na poduszce, z moim wzrostem fatalnie sie z niej wysiada i wsiada;
~sumpirowicz@poczta.onet.pl
Coupe 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
ale zawsze moze byc lepiej... trzeba byc dziwnie skonstruowanym (wg opla) zeby bylo wygodnie - dzwignia zmiany biegow, hamulec oraz wewnetrzne klamki drzwi sa tak skonstruowane, ze trzeba miec ze 2metry, zeby byly pod reka, a do widocznosci 1,70 - 1,80 jest ok
~pafka
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
Nie ma się za bardzo do czego przyczepić. Wszystko na miejscu, pod ręką, obsługa intuicyjna. Jedynie czego brakuje, to regulacji kierownicy - ciężko znaleźć odpowiednią prawidłową pozycję za kierownicą (zwłaszcza przy moim wzroście). Dosyć wygodne fotele.
~mat.stochmal@gmail.pl
Coupe 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
Nic dodać nic ująć... Wygodny jak na małe sportowe autko, przecierz w samohodach sportowych nie chodzi o to aby zmieścić cała rodzine i jechać w niedziele do kościoła... Malutka kanapa z tylu absolutnie wystarcza
~Driver
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
To mnie zaskoczylo, bo auto niby ciasne, ale w srodku siedzi sie bardzo wygodnie - podczas jazdy samemu jest idealnie. W 4osoby tortura, ale moim zdaniem to nie jest auto dla 4, tylko max 2,5 osob ;).
~Vinman
Coupe 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
Tak jak ktoś napisał swego czasu Corsa dostała nagodę w tej dziedzinie więc nie ma się do czego przyczepić. Dziś może już nie jest tak super ale napewno nie jest żle.
Dziennik kosztów dla Opel Tigra I
8,4
8,7
~Perszing2781
Coupe 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
Gdyby nie inna buda , myslalbym , ze jade corsa , ale gdy spojrze na boczne drzwi i widze dzielona szybe odrzau mi lepiej , to TIGI ,,,,