Lista ocen Opel Tigra I (101) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 137 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pafka
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
Ogrzewanie zaczyna działać dosyć szybko, nawet zimą - bez zastrzeżeń, natomiast są problemy z parowaniem szyb. Przy jeździe w deszczu, z pasażerem i psem nawiewy nie radzą sobie z odparowywaniem szyb... chyba, że włączy się klimę, wtedy nie ma żadnego problemu, ale gdy się ją wyłączy szyby natychmiast znów parują.
~pafka
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
Auto szybko się nagrzewa, z chłodzeniem też nie ma większych problemów. Jedynie z utrzymaniem odpowiedniej temperatury mam problem - albo jest za ciepło albo za zimno. Dzięki klimatyzacji nie ma też problemu parujących szyb (jest to spory problem w Tigrach bez klimy).
~jasiuu86
Coupe 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
ogrzewanie bardzo dobre nagrzewa sie szybko.. klima troche przestarzala technologia chyba.. niewiem czy to tylko umnie ale na klimie strasznie sie silnik grzeje.. zaraz po wlaczeniu klimy wlanczja sie wentylatory z chlodnicy.. mechanik powiedzial ze tigra tak ma
~SKRZYPIEC@JARO.PL
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
TU DUZY POZYTYW! NIE KLAMIAC SPRAWDZALEM U SIEBIE NIEDAWNO... JUZ PO 4MIN JADAC 120KM/H WIEJE WRECZ GORACE DUSZACE POWIETRZE, PRZESZKADZA TYLKO SZUM TEJ DMUCHAWY, MOGLI BY ZAMONTOWAC JA DALEJ BO CZASEM CZUJE SIE JAK NA SZTORMIE:) NO ALE OGOLNIE OK.
~Vinman
Coupe 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
W takim małym autku to wręcz tornado. Wietrzy auto w kilkadziesiąt sek. Oczywiście bez klimy w lecie nie da się schłodzić auta w 100% ale sama wydajność dmuchawy jest bardzo wysoka. Zimą szybko robi się ciepło i przyjemnie:)
~Bobis
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
Gdyby nie klimatyzacja to nie wyglądało by to zbyt ciekawie ponieważ szyby bardzo parują(tzn. woda się na nich skrapla). A klimatyzacji nie lubię używać bo bardzo muli samochod.Jeszcze jedną zaletą są podgrzewane lusterka.
~Natalia
Coupe 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
W zimę nagrzewa się szybko, jednak w lato jest problem z chłodzeniem, bo środek szybko się nagrzewa, jednak i to nie jest aż takim wielkim problemem bo szyberdach dobrze sprawuje się w roli wzmacniacza nawiewu
~Vinman
Coupe 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
Jeżdziłem już wieloma autami i w porównaniu z nimi Tigra wypada na prawdę świetnie, nadmuch potrafi narobic prawdziwej wichury...Ogrzewanie działa również poprawnie i szybko nagrzewa wnętrze.
~slivmaster@o2.pl
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
Mam wersję bez klimy i powiem ze ok... Jak jadę sam, zima, to ogrzewanie włączone na 3, 5 minut i już wszystko widać. Szybko się nagrzewa i ma mocno dmucha, no tak małe autko to dojść łatwo nagrzać.
~malwina25051@wp.pl
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
Wydaje mi się, że szybko się nagrzewa, bo już po przejechaniu 2 km włączam nawiew i ciepło... Dziwię się niektórym opiniom na temat parowania szyb: wystarczy włączyć nawiew "z zewnątrz" i nie ma problemu