Lista ocen Opel Tigra I 1.6 16V 106KM 78kW 1994-2000 (46) - Silnik

Na liście zabraknie 41 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pafka
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
Dzięki niewielkiej masie pojazdu, silnik bardzo fajnie radzi sobie z autem. Już przy 2,5 tys obrotów wyraźnie się ożywia, ale swoje pełne oblicze pokazuje od 3-4 tys. obrotów. Silnik jest wystarczający do tego auta, potrafi dać sporo radości, choć z drugiej strony, mocy nigdy za wiele, i nie narzekałbym, gdyby było trochę więcej tych koników...
~SKRZYPIEC@JARO.PL
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
WITAM. OGOLNIE SAME POZYTYWY, JAK NA TAKIE MALE AUTKO, MA KOPA, AUTA DO 2.0L. MAJA PROBLEMY.SILNIK TROSZKE BUCZY, NO ALE COS ZA COS:)ELASTYCZNOSC ZADAWALAJACA, 2 I 3 RAKIETY, CZASEM JADAC Z GORKI POMIJAM 3 BIEG I SPOKOJNIE Z 2 NA 4:))) BEZ ZADNYCH DUSZEN SILNIKA. SAMEMU TRUDNO COS NAPRAWIC HEHE... POZATYM OK.
~slivmaster@o2.pl
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
Silnik ECO - skrót nie od ekonomiczny tylko ekologiczny... sporo pali w dodatku przez innowacje tamtych czasów jest w wielu miejscach zawodny i przekombinowany. Zalety to: wciskasz pedał i JEDZIESZ !!! przy tak małej masie autka sprawdza się, fajna zabawka, silnik czyni to autko małym miejskim bolidem.
~blast@netg.pl
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
Najpierw zaznaczyłem opcje "dobrze" ale jak przypomnialem sobie ile $ wydalem na remonty to ... Silnik dawał sobie rade bardzo dobrze jesli chodzi o przyspieszenie, duzo radosci w takiej malej budzie. Ale nie pamietam czego ja nie remontowalem w tym silniku... MIAZGA!
~malwina25051@wp.pl
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
Auto mam niecały rok i żadnych zastrzeżeń do silnika. Uwielbiam jego odgłos przy wysokich obrotach :) Rzeczywiście mało miejsca jeśli chodzi o naprawy... Ale gaz mi się zmieścił i mechanikowi nie zajęło to za wiele czasu, więc chyba nie jest źle :)
~Tomek
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
Mam ten samochodzik 4 lata i nie mogę się z nim rozstać. Jeżeli nie masz jeszcze rodziny, za nie dużą kasę kupujesz piękny samochód o sportowym charakterze. Dodam jeszcze ,że jak na sportowy samochód to jest tani w utrzymaniu i mało awaryjny.Polecam
~Driver
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
Podoba mi sie dzwiek silnika. Fajny bas, fajnie chodzi podczas jazdy. Jest zwinny, fajnie sie zbiera. Od 1ego do 3-ego biegu ladnie wbija w fotel (mowie o 1.6) jak sie go nie katuje, to jest w porzadku.
~dajmio@gmail.com
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
Silnik wrażliwy na ostrą jazdę... Głowica planowana już dwa razy, średnio co 50.000 km, lubi olej, głośny na wysokich obroatach, ale wtedy też najmocniejszy. Daje dużo frajdy, ale wtedy dużo pali.
~zaba1125
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
Jeździłem autem 4 lata,zrobiłem 40 tyś, z silnikiem bardzo mało problemów, wypalony zawór wydechowy i to wszystko. Silnik odpalał nawet przy -26 stopniach.
Dziennik kosztów dla Opel Tigra I 1.6 16V 106KM 78kW
8,6
~pppp
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
silnik 1,6 bardzo dobrze dopasowany do autka. przy wykonywaniu przeglądow i wyminie potrzebnych częsci i płynow bardzo cichy pomimo 160000 przejechanych