Lista ocen Opel Tigra I 1.6 16V 106KM 78kW 1994-2000 (38) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 49 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bobis
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
Ja uwazam ze to jest to. Nie wiem co sie ludzia nie podoba. Jest twardo, dobrze sie trzyma w ciasnych zakretach. PRZEPIS NA SILNE EMOCJE: w ostry łuk(ok. 90stopni) wchodzi sie z pedałem w podłodze następnie od razu na wejściu gwałtownie odpuszczamy i od razu wbijamy pedał ponownie i mozemy cieszyc sie piekna nadsterownoscia w aucie z przednim napedem(najlepiej robic to na 2 biegu predkość moze dojśc wtedy do okolo 80 km/h). W przypadku gdy...
~blast@netg.pl
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
Mozna nauczyc sie jezdzic ekonomicznie i bezpiecznie... I mozna tez nauczyc sie typowych nerwowych zachowań auta przy szybkiej jezdzie. Bardzo ale to bardzo niebezpiecznie ucieka tył auta nawet przy malej predkosci na mokrej nawierzchni, nawet na szerokich oponach. Ta nerwowość i nieprzywidywalność, poślizgi dały mi ogromna radosc z jazdy.
~pafka
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
Układ jezdny jest bardzo precyzyjny, auto jedzie dokładnie tam gdzie chce kierowca... pod warunkiem, że droga jest równa. Twarde zawieszenie na nierównej drodze zachowuje się niepewnie, auto podskakuje, za to na dobrej nawierzchni, jazda Tigrą to sama przyjemność, a zakręty to jest to co tygryski lubią najbardziej...
~pafka
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
W mojej Tigrze zawieszenie jest zmienione na sportowe. Największym tego minusem jest - delikatnie mówiąc - niski komfort podróżowania po naszych dziurawych drogach. Za to na lepszej nawierzchni, na krętych drogach, jazda Tigrą to czysta przyjemność.
~oscarko
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
niemiec obnizyl i utwardzil na maxa,przez to wyglada naprawde super tylko strasznie twarda kazda dziurka jest odczuwalna ale idzie sie przyzwyczaic,dobrze ze we wrocku coraz wiecej drog iscie zachodnich.
~SKRZYPIEC@JARO.PL
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
TU NIE DZIWNE ZE TAKIE AUTKO O STYLISTYCE I ZAWIESZENIU SPORTOWYM NIE NADAJE SIE NA NASZE DROGI... UNAS POWINNO SIE CZOŁGAMI JEZDZIC:))) DAJE OCENE (DOBRZE) BO DROGI NIE PASUJA DO AUTKA A NIE ODWROTNIE:)))
~gianti@pai.net.pl
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
prawie idealny - utrzymuje się ładnie na gładkiej drodze i na zakrętach, gorzej na koleinach poprzecznych bo ma krótki rozstaw osi, a na koleinach po tirach przez to że jest wąski buja na boki.
~slivmaster@o2.pl
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
Spodziewałem sie po tak małym autku większego kąta skrętu, wspomaganie jest dojść słabe. Od czasu do czasu trzeba dać do zrobienia zbieżności, a raz na rok, warto by sprawdzić kąty.
~zaba1125
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
Miałem sportowe zawieszenie więc na nasze drogi było trochę problemów, pęknięta sprężyna w tylnym zawieszeniu ale ogólnie bardzo dobrze się prowadzi.

Usterki Opel Tigra I

Opel Tigra I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~dajmio@gmail.com
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
Dobrze, ale na oponach do 185 i falgach 14, moje letnie R15 195 55 sparawiają wrażenie bardzo twardej jazdy i kiepsko trzymają w zakrętach.