Lista ocen Opel Tigra I 1.6 16V 106KM 78kW 1994-2000 (39) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 48 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pafka
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
Ogrzewanie zaczyna działać dosyć szybko, nawet zimą - bez zastrzeżeń, natomiast są problemy z parowaniem szyb. Przy jeździe w deszczu, z pasażerem i psem nawiewy nie radzą sobie z odparowywaniem szyb... chyba, że włączy się klimę, wtedy nie ma żadnego problemu, ale gdy się ją wyłączy szyby natychmiast znów parują.
~pafka
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
Auto szybko się nagrzewa, z chłodzeniem też nie ma większych problemów. Jedynie z utrzymaniem odpowiedniej temperatury mam problem - albo jest za ciepło albo za zimno. Dzięki klimatyzacji nie ma też problemu parujących szyb (jest to spory problem w Tigrach bez klimy).
~SKRZYPIEC@JARO.PL
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
TU DUZY POZYTYW! NIE KLAMIAC SPRAWDZALEM U SIEBIE NIEDAWNO... JUZ PO 4MIN JADAC 120KM/H WIEJE WRECZ GORACE DUSZACE POWIETRZE, PRZESZKADZA TYLKO SZUM TEJ DMUCHAWY, MOGLI BY ZAMONTOWAC JA DALEJ BO CZASEM CZUJE SIE JAK NA SZTORMIE:) NO ALE OGOLNIE OK.
~Bobis
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
Gdyby nie klimatyzacja to nie wyglądało by to zbyt ciekawie ponieważ szyby bardzo parują(tzn. woda się na nich skrapla). A klimatyzacji nie lubię używać bo bardzo muli samochod.Jeszcze jedną zaletą są podgrzewane lusterka.
~slivmaster@o2.pl
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
Mam wersję bez klimy i powiem ze ok... Jak jadę sam, zima, to ogrzewanie włączone na 3, 5 minut i już wszystko widać. Szybko się nagrzewa i ma mocno dmucha, no tak małe autko to dojść łatwo nagrzać.
~malwina25051@wp.pl
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
Wydaje mi się, że szybko się nagrzewa, bo już po przejechaniu 2 km włączam nawiew i ciepło... Dziwię się niektórym opiniom na temat parowania szyb: wystarczy włączyć nawiew "z zewnątrz" i nie ma problemu
~goro1986@o2.pl
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
zimą szybko ciepło, latem okno, bo bez kimy, jak dasz na 4 i zimne powietrze to efekt wentylatora, ale i tak mamy 2 tyg lata w roku, więc można wytrzymać :)
~Pokemon
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
no tu to nie mam zastrzeżeń po prostu rewelacja, zero zaparowań, oczywiście jeśli się posiada klimę i odpowiednio ją ustawi z nagrzewnicą:)
~Driver
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
Wielbiciele klimy sie nie zawioda - zimny i cieply dziala fajnie, jednak ja czesciej korzystam z okna, niz klimatyzacji ;).
~Tony
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
hmm w moim tygrysku troskze paruja mi boczne szybki te mniejsze przez ktore patrze w lusterka ale tak to nie mam zastrzezen:)