Lista ocen Opel Vectra B Sedan 1.6 i 75KM 55kW 1995-2000 (46) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 127 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Daniel R.
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
Zawieszenie jest raczej miękko dostrojone,choć nierówności w znacznym stopniu przenoszą się na nadwozie i układ kierowniczy.Duży plus dla samochodu za zachowanie się na zakrętach-(robi to niczym łasica).Pojazd lubi wiraże,pewnie się na nich zachowuje i raczej nie zaskoczy nas zbytnią pod i nadsterownością.Całość psuje tylne zawieszenie,które na naszych drogach jest bardzo awaryjne(tuleje) które trzeba wymieniać co ok.40 tys.km.
~Miloseq
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
Zawieszenie jeśli jest oryginalne opla niestety się (na naszych drogach)szybko wyrabia, lepiej kupić dobre zamienniki i starczy nam na dłużej. Najczęsciej do wymiany to łączniki stabilizatora, tylne tuleje, końcówki drążka i amortyzatory.
~luk@s
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
Zdecydowanie jak dla mnie zbyt twarde resorowanie, ma sklonnosc do podskakiwania na krotkich poprzecznych nierownosciach (mowa o jezdzie w pojedynke). Na gladkim idzie jak po szynach, jednak auto czule na podmuchy bocznego wiatru - trzeba walczyc z wiatrem.
~Jony
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
Jak na niemca dosyć miękki. podczas nagłych skrętów strasznie się buja na boki. Podczas codziennej eksploatacji spisuje się nie źle. Pierwsze stuki od kupna po przejechaniu około 50,000km, czyli jak miał przejechane około 200,000km.
~radek.dramiński@onet.eu
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
Z układem jezdnym jest różnie.Na dobrych i równych drogach to płynie,gorzej jest na nierównościach,ale i tak ujdzie.Dobre zawieszenie plus dobre nowe opony np.michelin=super jazda na zakretach
~Piotrek 508394165
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
Resorowanie niezle choc mogłoby być twardsze. Generalnie amory ma jeszcze fabryczne, ale do 95000 jeździł po Niemczech. Na razie czeka mnie wymiana silentbloków z tyłu (koszt ok. 400-450 zeta).
~Marek ziom_z@o2.pl
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
W mojej Vectrze nie ma seryjnego zawieszenia :p Założone jest gwintowane zawieszenie Bilsteina... Cóż... Auto jest jak przyklejone, jeździ jak po sznurku. Naprawdę jest świetne, tylko te polskie drogi...
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
Autko bardzo dobrze zachowuje sie w szybkich lukach , dobrze radzi sobie w koleinach . Ogolnie latwe i przyjemne auto w prowadzeniu , jazda po duzych nierownosciach odczuwalna .
~devilek
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
Prowadzi się jak po sznurku. Jak na polskie drogi zbyt twarde w jeździe w pojedynkę, trzęsie za dużo, szczególnie na poprzecznych nierównościach, brakuje trochę miekkości
~luckyboy
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
Zawieszenie uwazam za bardzo dobre, niezbyt twarde, nie za miekkie, sprezyste na szosie idzie jak po sznurku, im wiecej pasazerow tym wiekszy komfort, plynie
Opel Vectra B Sedan