Lista ocen Opel Vectra C Hatchback 1.8 ECOTEC 122KM 90kW 2002-2005 (35) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wilczur
Hatchback 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
więc tak, bez bajerowania spalanie z klima miasto trasa, trasa miasto pali 11L lpg nigdy nie spalil mi wiecej, i nie naleze do kierowcow eko diesel ktorzy jeźdzą 90 na piątce chwalac sie ze 4L gnojówki pali na 100km... na benz(bo jeźdzę również na tym paliwie regularnie)spala srednio 9L pb95. zrobiłem tym autem 20 000km, wymieniłęm przedni wahacz ze sworzniem(400zł+robocizna), łóżysko z piastą(300zł+robocizna), rozrząd komplet(pasek wszystkie...
~Naiwniak dający się nabrać na wygląd i bajery
Hatchback 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
Wydałem 800zł. za wymianę skrzyni, 2500zł. na jakiś moduł przy kierownicy, 1000zł. za regenerację maglownicy, 2500zł. na instalację gazową, poza tym rozrząd, jakieś cewki zapłonowe, oleje, elementy zawieszenia - pewnie uzbierałoby się ze 2000zł. Jest 8800zł. Za auto dałem 15000zł. Czyli ta Vectra kosztowała mnie już 23800. Dołożyłbym z 10000 i miałbym nową z salonu Dacię sandero lub logana. Może auta brzydsze, tandetne w środku, ale sąsiad ma...
~Mario gliwice
Hatchback 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
Ciezko powiedziec nie zainwestowalem dużo... zrobilem podstawowe rzeczy. A z tych co maja znaczenie. Kupilem klocki tarcze przód. I rozbieżność cenowa byla od 250 do 550zl i cena najwyzsza nie dotyczyła jakis wersi sportowych tylko zwyklych budżetowych. Tak ze chodzi o marke, albo chiny albo bosh. Jak na opla to nie jest to tanio za podstawowe czesci eksploatacyjne tak uważam. Tak samo rozrząd czy zawieszenie. Mam auto 15 letnie a za czesci...
~Zawiedziony miłośnik Vectry C
Hatchback 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
Jeśli kupujecie Vectrę C i myślicie, że koszty jej utrzymania będą na poziomie Vectry B, Astry 2, Forda Escorta czy Golfa 3 to jesteście w błędzie. Mając Vectrę C musimy co roku wykroić kilka tysięcy złotych na eksploatację auta. Drobne usterki usuniemy sami, ale i tak potrzebujemy komputera do poprawnego skonfigurowania elektroniki, poważne usterki silnie nadwyrężą nasz budżet domowy.
~Święty
Hatchback 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
Spalanie... Napisze tak: przy codziennym użytkowaniu auta na krótkie "trasy" tj. do pracy, na zakupy itp. spalanie to średnio 10 litrów na 100 km. jednak gdy prowadziłem te auto ponad 2 tys. kilometrów w jedną stronę na wakacje spalanie spadło do 6.5/7.5 litrów 100 km. Po niemieckiej autostradzie z włączonym tempomatem ustawionym na 130/140 km/h spalanie wyszło 6.5 litra na 100km!
~cinnek
Hatchback 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
Teraz przy cenie gazu poniżej 2 zł, pewnie bym kupił 2.0T;). Ale 1.8 122km do normalnej jazdy dla Mnie jest wystarczający, odwdzięcza się bardzo niskim zużyciem gazu, średnio na 100km przy jeździe mieszanej pali śr.8,5l LPG i ok.0,7l benzyny. Ceny części jak do tej pory na przyzwoitym poziomie.
~Grzegorz
Hatchback 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
Jak na taki duży samochód bardzo dobrze. Pieszczac gaz i utzymujac predkosc 100 mozna uzyskac spalanie 6 litrów, jest to oczywiscie meczace. Normalnie jadac czyli 120-130 robi się już 8,5. Srednie spalanie 10 litrów. W poprzedniej vectrze w trasie przy predkosciach 120-160 miałem takie same spalanie(2,5 V6)
~coug
Hatchback 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
Jestem bardzo zadowolony ze spalanie. Na razie nic sie nie zepsuło, ale z tego co ogladałem to ceny części i zamienników nie są drogie. Oczywiście nie jest to poziom cenowy Skody Oktavi ale tez auto jest dużo bardziej prestiżowe.
~Luky
Hatchback 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
jak na tą mase i silnik to pali bardzo przyzwoicie... przy dynamicznej jezdzie lprzekraczam 10litrów... przy normalnej codziennej jeździe 9l/100km to normalne osiągniecie i tyle to autko pali.
~A vectra
Hatchback 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
Tylne zawieszenie przecietnej trwalosci.Usterka ktora predzej czy pozniej wystapi do awaria modulu CIM.Na szczescie idzie to juz na prawic za okolo 500zl.
Opel Vectra C Hatchback