Lista ocen Opel Zafira A 1.8 16V 125KM 92kW 2000-2005 (66) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 39 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzysiek
Van 1.8 16V 125KM 92kW
Skrzynia biegów to największa porażka Zafiry. Bardzo wiele osób, widząc, że aby jechać 100 km/h (na autostradzie to dość mało), muszą wkręcać obroty silnika na ponad 3 000 obr/min., a spalanie sięga wówczas jakieś 15 L / 100 km. Chąc jechać 120 km/h trzeba zarzynać silnik ponad 4 tys. obr./min. Nic dziwnego, że silniki Opla są tak często zajechane. To w dużej mierze wina fatalnych skrzyni biegów. Więc właściciele w panice czym prędzej szukają...
~Piotr
Van 1.8 16V 125KM 92kW
Skrzynia biegów działa bardzo dobrze i oryginalna jaką miałem F17C419 nadawała się do samochodu rajdowego (przy 3 tyś.obr/min na 5-tym biegu 96 km/h). Skrzynia idealna do ciągnięcia przyczep lub jazdy z kompletem osób w terenie górskim. Wymieniłem na F17W394 (z Vectry o tym samym silniku) i autko straciło sportowy charakter zmieniając się w pożeracza autostrad-turystę. Spalanie spadło o niecały litr gazu do poziomu 9,4 na autostradzie przy 130...
~Piotr
Van 1.8 16V 125KM 92kW
To była największa niewiadoma podczas kupna tego auta ponieważ nigdy wcześniej nie miałem automatu i nawet mimo mojego technicznego wykształcenia to jedyny element w aucie którego nie naprawię samemu. Jednak skrzynia nie sprawia żadnych niespodzianek i teraz przy zmianie auta na kilka lat z pewnością będę uwzględniał już opcję z automatem
~nivomat
Van 1.8 16V 125KM 92kW
Jednak pozytywnie. Gdy kupiłem zafirę ciężko wchodziła jedynka i dwójka. Pomogło smarowanie wszystkich wodzików i przegubów mechanizmu zmiany biegów (zarówno pod mieszkiem jak i pod autem). Po tej operacji pierwsze dwa biegi wchodzą poprawnie, a reszta rewelacyjnie. Skrzynia jest bardzo dobrze zestopniowana. Jak na razie bezawaryjna.
~wawa-bielany
Van 1.8 16V 125KM 92kW
skrzynia biegów to porażka,biegi są krótkie w mieście co chwila się chochluje lewarkiem jak łyżką w zupie. , ale wjazd na autostrade i jazda przez pare godzin to jakieś nieporozumienie, powyżej 120km/h są wysokie obroty i głośno w środku.... porażka,
~zafirka gites
Van 1.8 16V 125KM 92kW
Mam automacik.Jest fajnie bo nic nie trzeba i wszystko ok.Przycisk S port daje rade np przy wyprzedzaniu i przy jeździe po mieście.Wydaje mi się że mniej pali wtedy bo szybciej się to tej biednej 50km/h dochodzi.Skrzynka nie robi problemów żadnych.
~ghost985
Van 1.8 16V 125KM 92kW
Skrzynia jak w autach marki Opel, nie jest to ideał, ale nie można mieć do niej zarzutów. Długa piątka dzięki której przy prędkościach rzędu 100-120km/h nie ma tak wysokich obrotów jak np. w Hondach którymi wcześniej jeździłem.
~Marek N
Van 1.8 16V 125KM 92kW
Skrzynia biegów jest w bardzo dobrym stanie więc nie mam z nią kłopotów. Jedynka chodzi dużo lepiej niż w moim poprzednim samochodzie. Trzeba do niej włożyć dosyć dużo siły przez co czuje się jakbym był w starym sportowym samochodzie.
~Zefirek
Van 1.8 16V 125KM 92kW
Działa trochę "topornie". Zmiana biegów pewna, ale wymaga trochę innej techniki: najpierw trzeba zwolnić pedał gazu, a potem wcisnąć sprzęgło. Operowanie t.zw. równoczesne powoduje, że silnik zaczyna "wyć" przy wciskaniu sprzęgła.
~Marcelos
Van 1.8 16V 125KM 92kW
Biegi ładnie wchodzą, precyzyjnie. Czasem (ale to bardzo rzadko) problem ze wrzuceniem wstecznego. Wadą jest to, że \"drążek\" głośno pracuje tzn. tak jak by skrzypiał. Skrzynia ma krótkie przełożenia.