Lista ocen Opel Zafira C Tourer Facelifting (14) - Silnik

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~WojciechZ
Tourer Facelifting 1.6 Turbo 136KM 100kW
Silnik SIDI to nie są stare 1.6 tylko zupełnie nowe produkowane od roku 2013 silniki 1.6 z zmiennymi fazami rozrządu, kompensacją luzu zaworowego, wtryskiem bezpośrednim, łańcuchem rozrządu. Silnik zaprojektowany był na moc 200kM a występuje w trzech wersjach mocy. Ja mam najsłabszy. Dzięki turbinie daje radę. A nie czuć żadnej turbodziury. Przy tej mocy będzie bardzo trwały. Turbina przy tej mocy jest nie do zdarcia, a dwumas mało narażony na...
~Witek
Tourer Facelifting 1.4 Turbo 120KM 88kW
Działa, chociaż oczywiście mógłby być mocniejszy. Przy czym jeździłem przed zakupem wersją 120 kM i 140 kM i doszedłem do wniosku, że... nie ma sensu dopłacać do mocniejszego. Na papierze ten mocniejszy lepiej się zbiera i jest szybszy. W praktyce do około 4200-4300 obrotów nie ma żadnej różnicy, a w codziennej eksploatacji vanem na ogół się tych obrotów nie przekracza.
~callmenigel
Tourer Facelifting 1.4 Turbo 140KM 103kW
Chciałem benzynę i silnik, który wytrzyma 200k km bez większego wkładu $. Auto kupione głównie do jazdy mieście i tu się sprawdza bardzo dobrze, jeździ się lekko, przyjemniej niż dieslem, dość dobrze się zbiera (0-70km). Na trasie ten silnik słabo się sprawdza, powyżej 120km/h już nie "idzie", jazda po autostradzie jest męcząca, wyprzedzić się da ale bywa nerwowo.
~Daniel
Tourer Facelifting 1.6 CDTI 134KM 99kW
Silnik totalne dno w porównaniu do VW 1.6 TDI Problem z łańcuszkiem rozrządu który się rozciąga i hałasuje przy odpalaniu . Serwis twierdzi że tak ma być bo łańcuch jest dożywotni. Wymiana bardzo kosztowna. Ale ogólnie silnik daje radę mimo tak dużych gabarytów jest żwawy nawet fajnie przyśpiesza .
~Bartosz
Tourer Facelifting 2.0 diesel 170KM 125kW
Mam mieszane uczucia, przesiadłem się z M57, wiem że to 2l a nie 3l r6... ale kultura pracy na minus, wyższe obroty dają jedynie więcej hałasu niż efektów na prędkościomierzu...
~gld
Tourer Facelifting 1.4 Turbo LPG 140KM 103kW
SŁABIZNA. Te 140 koni, to chyba tylko na papierze. Mam porównanie do 1.4 140 z Tiguana. Spalanie LPG n poziomie 12 litrów miasto/trasa. Pod górkę słabnie. Głośny jak cholera.
~Mariochrup
Tourer Facelifting 1.4 Turbo LPG 140KM 103kW
Miły dźwięk, ale mógłby mieć trochę więcej koni. Przy załadowanym aucie trzeba przemyśleć dwa razy wyprzedzanie. Do 31000 km silnik nie bierze nawet ml oleju.
~Tomek
Tourer Facelifting 1.6 CDTI 134KM 99kW
134 KM to mało do tego auta, cienkie przyspieszenie porównując np. do Skody Octavii 140 KM. Słaba kultura pracy silnika, dziwny dźwięk rodem z Żuka.
~Mariusz
Tourer Facelifting 1.4 Turbo LPG 140KM 103kW
Na rodzinne wypady wystarczy, 140km spokojnie sobie radzi na 5 osób i bagaz, a nawet 6 osób i bagaże w boksie na dachu.
~Marek
Tourer Facelifting 2.0 diesel 170KM 125kW
Cichy to przede wszystkim jeden z cichszych diesli na rynku moim zdaniem rewelacja. 170 km i 400 NM dają sobię radę z tym samochodem.
Opel Zafira C Tourer Facelifting