Lista ocen Opel Zafira C Tourer 2.0 CDTI ECOTEC 165KM 121kW od 2011 (11) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 2 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Włodar
Tourer 2.0 CDTI ECOTEC 165KM 121kW
Auto prowadzi się wyśmienicie. Koła 17 calowe z oponami 225/50 świetnie trzymają. Jest bardzo zwrotny i precyzyjny. Niestety nie mam zawieszenia adaptacyjnego przez co nie mam funkcji "SPORT", lecz nawet bez tego układ jest precyzyjny przy wyższych prędkościach a zawieszenie w tym wypadku w standardzie "sportowe".
~Bartek
Tourer 2.0 CDTI ECOTEC 165KM 121kW
Tutaj pełen pozytyw. Samochód w mojej konfiguracji waży ponad 1800 kg, co czyni go małym czołgiem. Posiadam wersję z dodatkowo obniżonym zawieszeniem. Zafira prowadzi się jak mała wyścigówka... Naprawdę, jeśli chodzi o konkurencję - to pod względem układu jezdnego wyprzedza ją tylko ford s-max.
~atom23
Tourer 2.0 CDTI ECOTEC 165KM 121kW
Samochód b. dobrze trzyma się drogi, ale ceną za to jest zmniejszenie komfortu resorowania. Auto niezbyt tłumi nierówności, czuje się je \"w brzuchu\". Mógłby być bardziej komfortowo zestrojony, bardziej miękki.
~Tomasz
Tourer 2.0 CDTI ECOTEC 165KM 121kW
Sztywny i twardy, ale to powoduje że samochód (jak na swoją wysokość) nie wychyla się za bardzo na zakrętach. Nie mam w wyposażeniu regulowanej twardości amortyzatorów, ale i tak jest wystarczająco dobrze.
~Marcin
Tourer 2.0 CDTI ECOTEC 165KM 121kW
Gdyby był bardziej komfortowy, na szczeście mam FLEX RIDE i opje tour ale to tak dużo nie zmienia. Natomiast SPORT to jest to na prawdę zmienia auto tych gabarytów w zwinne kombi.
~Tomasz
Tourer 2.0 CDTI ECOTEC 165KM 121kW
Sztywny, pewnie się prowadzi. Przy dużych dziurach dobija i trochę rezonuje- auto to duże pudło. Na zakrętach się nie przechyla.
~atom23
Tourer 2.0 CDTI ECOTEC 165KM 121kW
Bardzo dobrze trzyma się drogi. Komfort resorowania natomiast jest słaby - auto twarde i wrażliwe na nierówności.
~end
Tourer 2.0 CDTI ECOTEC 165KM 121kW
dosyć twarde zawieszenie, ale ja takie chciałem wiec dla mnie ok. tryby sport/tour b.przydatne
~Pablo
Tourer 2.0 CDTI ECOTEC 165KM 121kW
Felgi 18 i opony 235/45. Jest dość sztywno i pewnie ale komfortowo. Układ kierowniczy bardzo precyzyjny.
~gizmo
Tourer 2.0 CDTI ECOTEC 165KM 121kW
Samochód nowy wiec póki co nie można mieć zastrzeżeń, dobrze tłumi nierówności i dobrze trzyma się drogi
Opel Zafira C Tourer