Lista ocen Peugeot 106 II (84) - Ergonomia

Na liście zabraknie 140 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~bart
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
klakson jak w starych fordach, z boku przy kierunkowskazie. Kilka razy tak trzepnąłem w kierownicę, aż bałem sie, że mi poduszka odpali :) Po jakimś czasie człowiek się dopiero przyzwyczaja i trafia. Generalnie dobrze, wszystko pod ręką, fotele bardzo fajnie usadowione nisko (nie jak w ciężarówce typu punto), miłe, korbka do otwierania dachu wjątkowo poręczna. Po złożeniu tylnych siedzień przeprowadziłem znajomą z jej dobytkiem (bez mebli)...
~Ala
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
bardzo dobra, auto w sam raz dla pań, którym główka w większych autach wystaje jedynie ponad deskę rozdzielczą, siedzi się dość wysoko, siedzenia wygodne. Nie polecam na długie trasy i dla osób z długimi nogami - brakuje podpacia pod udo i po 100 km. odczuwa się kłopoty z krążeniem. Ale to przecież mały samochodzik na miasto, nikt nie mówił, że trzeba nim od razu na wczasu do Chorwacji.
~Cebulasty
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Wszystko na swoim miejscu, oprócz... No właśnie inżynierowie z PSA nie mieli łatwego zadania aby doposażyć pojazd w dodatkowe systemy przez co wyłącznik poduszki pasażera powędrował na tunel w okolice skrzyni biegów, a sterowanie elektrycznych przednich szyb znalazło miejsce za hamulcem ręcznym i nie posiada podświetlenia, przez co w nocy otwarcie szyby graniczy z cudem.
~Barnaba
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Na dobrym poziomie, wszystko w zasiągu ręki, jeśli chodzi o stylistykę wnętrza Cytryna Saxo jest lepiej wykończona. Siedzenie mają trochę krótkie siedzisko i słabe trzymanie boczne, regulacja fotela w poziomie dość szeroka, regulacja oparcia mizerna (dźwignia chodzi skokowo i ma mało położeń - leżak niemożliwy)
~zeno
Hatchback 1.0 i 50KM 37kW
Przy tym poziomie wyposażenia (skromnym) ergonomia jest dobra, przełączniki są dobrze rozmieszczone, za jednym wyjatkiem: włącznik sygnału dźwiękowego powinien być na kierownicy, bo w sytuacji awaryjnej albo nie zatrąbisz w ogóle albo połamiesz dźwignię kierunkowskazów. Ja nie trąbię, to ją jeszcze mam.
~BernardP
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Manetki, przyciski pokrętła w zasięgu ręki bez zbędnych udziwnień. Trochę trącą myszką suwaki regulacji nawiewu oraz ciepłego i zimnego powietrza. Przy poduszce powietrznej kierowcy trzeba przyzwyczaić się do do przycisku klaksonu w lewej manetce kierunkowskazu.
~Ji
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
Bardzo miłe wnętrze, można poczuć się w nim chociaż trochę komfortowo. Moim zdaniem ogromna różnica na plus pomiędzy I a II serią 106-tki. Wszystko pod ręką, ŚWIETNE ulokowanie radia na samej górze deski. Klakson na manetce kierunkowskazu, ale można się przyzwyczaić ;)
~kiper
Hatchback 1.0 i 50KM 37kW
Samochód jest ładny i dobrze zaprojektowany, zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz . Auto ma ładną linię i jak na swoje lata wygląda nadal świeżo, ale w środku kują w oczy archaiczne suwaki zmiany temperatury powietrza i nawiewów. Same zegary też nie są za świeże.
~emes
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
wszystko na swoim miejscu. Nawet klakson w przełączniku kierunkowskazów zaczął mi się podobać. Wszelkie przełączniki podświetlone, czytelne. Uzytkuję wersję 5 drzwiową więc mam normalne klamki. 3 drzwiówki mają dziwaczne klamki i niektórym mogą one nie przypaść do gustu.
~afro@op.pl
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Jak na najtańsze autko z serii jest ok. Polecam wylożenie bagażnika filcem. W Castoramie 20zeta za 4metry kw. + 15 za dwustronną taśmę i ostre nożyki. W 3 drzwiowce można dokleić skaj pod tylne boczne szyby. Bierzemy pozostałą taśmę + skaj za 5 zeta. Polecam!