Lista ocen Peugeot 107 (53) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 40 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~piotrowski@poczta.onet.pl
Hatchback 5d 1.0 12V 68KM 50kW
Zawieszenie nie jest szczytem komfortu, ale za to wedlug mnie charakterystyka zawieszenia przypomina auta sportowe. Bardzo sztywne jezeli chodzi o przechyly boczne jak i rowniez nurkowanie przy hamowaniu. Prowadzenie neutralne z lekka przewidywalna tendecja do podsterowności.Generalnie suche krete asfalty moga dac duzo frajde z jazdy. Zwlaszcza ze uklad hamulcowy rowniez swietnie pracuje. Przypuszczam ze w duzej mierze jest to zasluga malej...
~A.B
Hatchback 5d 1.0 12V 68KM 50kW
Zawieszenie dla mnie rewelka...sztywne, zapewniajace poczucie bezpieczenstwa na zakretach. Ale tylko i wylacznie na rownej drodze!!! Gdy tylko pojawia sie koleiny - tragedia...auto chce wystrzelic w kosmos przy zmianie pasa...a kazda dziura to krater :) Kwestia przyzwyczajenia mysle...aczkolwiek nie przypominam sobie zeby takie efekty fundowal mi matiz ktorego kiedys posiadalem.
~Lukasz
Hatchback 5d 1.0 12V 68KM 50kW
Dobre trzymanie drogi... ale promień skrętu moim zdaniem za duży jak na takie małe auto (najwyraźniej peugeot stara się ten temat zneutralizować bardzo sprytnie chwaląc się niewielkim promieniem skrętu gdy akurat są auta mające mniejszy, no ale średnica zawracania cokolwiek mówi gdy kupuje się nowe auto...) Duża wrażliwość na boczny wiatr oraz na koleiny.
~Damiano
Hatchback 5d Facelifting 1.0 12V 68KM 50kW
Tutaj nie ma się do czego przyczepić. Jeździ się nim super lekko i przyjemnie. W zakrętach jak gokart aczkolwiek nie można przesadzić. Jak się wejdzie w zakręt ze zbyt dużą prędkością potrafi lekko pływać i być podsterowny (ucieka na wprost) - myślę, że to sprawa wąskich opon. Układ kierowniczy trochę "gumowy" mógł być bardziej naturalny.
~Damiano
Hatchback 5d 1.0 12V 68KM 50kW
Prosty - z przodu McPerson z tyłu belka i to tyle. Prowadzi się bardzo dobrze aczkolwiek mało komfortowo. Pewne prowadzenie w zakrętach, dobrze wyczuwalne granice przyczepności. Na razie nic się nie zepsuło w zawieszeniu i na przeglądzie diagnosta nie znalazł żadnych luzów.
~Cez@ry
Hatchback 5d 1.0 12V 68KM 50kW
Twardy typowo sportowy bardzo dobry do tak małego samochodu po prostu czuje się ten samochód i wiesz jak się zachowa.. jeździłem pandą trochę za miętka nie przewidywalna pikuje przy raptownym hamowaniu przechyla się na boki tu zatem tego nie odczułem
~Tomek Warszawa
Hatchback 5d 1.0 12V 68KM 50kW
Wszystko sprawuje się dobrze, oczywiście jeżeli rozpatrujemy mały samochodzik do jazdy miejskiej - wiadomo że nie będziemy mieli idealnego tłumienia nierówności jak w dużym aucie - jednak biorąc pod uwagę rozmiary kolejny raz mówię super.
~Mlody93
Hatchback 5d 1.0 12V 68KM 50kW
Auto pewnie trzyma się drogi, dzięki sztywnemu zawieszeniu co przy jeździe po naszych drogach czasem bywa niezbyt przyjemne. Dodatkowo brak tylnych nadkoli powoduje niezapomniane efekty dźwiękowe przy jeździe w zimę...
Hatchback 5d 1.0 12V 68KM 50kW
Tu wyjątkowo dam maksa. Pewnie nie każdemu to odpowiada, ale zawieszenie wraz z wspomaganiem dla mnie jest bardzo dobre. Świetne tłumienie, fajnie idzie po zakrętach, niczym gokart. To im się udało w tym maluchu.
~Domi
Hatchback 5d 1.0 12V 68KM 50kW
Układ jezdny jest bardzo precyzyjny i do jazdy po mieście nie ma nic lepszego. Na trasie również byłem pozytywnie zaskoczony - w porównaniu z fiatem Pandą okazuje się być bardzo stabilny na drodze i jak na tą klasę auta komfortowy.