Lista ocen Peugeot 206 (528) - Widoczność

Na liście zabraknie 872 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~KANIUS (peugeot206xs@tlen.pl)
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Widoczność jest ekstra, to autko jest naprawdę mocno przeszklone. Przednia szyba to lotnisko praktycznie to zachodzi na dach. W zimie jest co do skrobania. Boczne słupki są troszkę szerokie ale to kwestia gustu i przyzwyczajenia. Generalnie ok. Miałem jednak przypadek negatywny związany z przeszkleniem pojazdu gdyż zaczęło wariować elektryczne sterowanie szybami. Po zamknięciu szyby siłownik nadal pracował. Próbował cały czas tą szybę...
~LazyJK
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
Wielka przednia szyba tworzy wrażenie przebywania w akwarium. Lusterka są OK, choć przy moim wzroście we wstecznym widzę albo dach albo asfalt jakieś 15m za autem. Trzeba się precyzyjnie pobawić albo lusterkiem albo wysokością fotela (nie w każdym 206 jest!). Wycieraczki mają spore pole zgarniania. Dobra widoczność nie dotyczy tylnych bocznych okien. Jeżeli dojedziemy do typowego polskiego ukośnego przejazdu kolejowego, rzut oka przez ramię...
~BiTurbo
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
I tu jest kiepsko. Zaoblone szyby (przednia i tylna) trochę zakłócają ocenę widoczności. Do tyłu pod kątem widoczność jest średnia i czasem trzeba się pogimnastykować, żeby dojrzeć przeszkodę, choć w tej materii bardzo pomagają lusterka, które są duże i ładnie oddają proporcje i odległość od przeszkody. Do przodu może być problem z wyczuciem odległości przez znacznie opadającą maskę, ale jest to do wyczucia.
~jakub_jerzy_jaglarz
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
Przednia i boczne szyby w moim modelu są przyciemniane, ale pomimo tego nie tracą nic na widoczności, a wręcz przeciwnie. Tylna szyba jest szeroka i bardzo wiele przez nią widać (małe szyby są zmorą kompaktów i całego segmentu A i B). Przednia szyba ma tylko jeden mankament - strasznie niewygodnie jest ją czyścić z uwagi na dużą pochyłość.
~kamil_zielinski@poczta.onet.pl
Cabrio 1.6 i 16V 109KM 80kW
Widoczność jest średnia, ze względu na szerokie przednie (szczególnie uciążliwe na łukach w lewo i skrzyżowania w tą samą stronę) jak i tylne słupki (wyjazd tyłem z miejsca parkingowego), ale jest to wymóg konstrukcyjny coupe-cabrio. Mimo wszystko parkowanie nie sprawia przynajmniej mi problemów, przez blisko 2 lata jazdy nie obtarłem go ani razu.
~Grzesiek
Kombi 1.4 i 16V 88KM 65kW
Przez szyby widok idealny. Co do lusterek już jest naprawdę źle. Lusterka pomimo tego że wyglądają na masywne, w rzeczywistości są bardzo małe, i nie da się ich dobrze ustawić, niejednokrotnie przy zmianie pasa trzeba się obrócić, lub bardzo nagimnastykować by bezpiecznie zmienić pas. Niestety w a klasie i Xsarze tez tak miałem.
~gizmo_mk
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Raczej, jak w każdych samochodach z rocznika ok.2000. Co prawda do przodu widoczność okay, wręcz SUPER dzięki mocno pochylonej przedniej szybie, ale cierpi na tym widoczność pod kątem za sprawą dość szerokich słupków przednich. Z manewrowaniem nie ma problemu, podobnie, jak z parkowaniem do tyłu. Oby takich aut było więcej...
~Lawender
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Jestem osobą wysokiego wzrostu. Siedząc nisko (fotel regulowany na wysokość) przeszkadzają mi słupki z przodu schodzące pod dużym kątem. Wiele do życzenia pozostawia widoczność w jeździe pod słońce. 206tka otrzymała swój sportowy charakter m.in. przez ułożenie szyby przwie poziomo. Mam duże problemy z jazdą pod światło.
~raiders
Hatchback 1.9 D 69KM 51kW
moje wrażenia chyba jak wiekszości, przednie słupki sporo zasłaniają, przekonałem sie już o tym drugiego dnia od kupna, na szczeście nic się nie stało:)) generalnie można się przyzwyczaić, a jak ktoś nie będzie mógł to niech sobie wsiądzie do dodge caliber, to wtedy przekona się co to jest ograniczona widoczność:)
~LinekPark
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
Trochę szerokie słupki przód i tył, zwłaszcza dół przednich z racji lusterek, to potrafi przeszkadzać. Lusterka dość spore, zupełnie wystarczające. Po skosie w tył też źle nie jest, bo zagłówki z racji swej budowy nie zasłaniają widoku(u mnie "chowały" się w oparciu kanapy).