Lista ocen Peugeot 207 (172) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 119 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~TomM
Hatchback 5d 1.4 16V 88KM 65kW
Skrzynia biegów to jeden z tych elementów, które najbardziej mi dokuczają w tym pojeździe. Nie chodzi tu o jedynkę, którą czasami trudno wbić gdy pojazd się powoli toczy (zbyt wolno na dwójkę) lub trudności z wbiciem biegu wstecznego bo do tego wszystkiego jakoś się przyzwyczaiłem. problemem jest zestopniowanie skrzyni, która wydaje mi się za krótka. Biegi zbyt szybko się kończą i przydałby się albo szósty bieg albo trochę dłuższe przełożenia....
~cubikon
Hatchback 5d 1.4 VTi 95KM 70kW
Bardzo sztywna, biegi trzeba wciskać na siłę, bynajmniej nic nie pomaga we wskoczeniu właściwego przełożenia, Tragiczny, gigantyczny wprost skok dźwigni zmiany biegów, co widocznie opóźnia zmianę przełożenia, a wrzucenie "piątki" wymaga wręcz nachylenia się ... no właśnie, i ta "piątka", coś koszmarnego, nie da się płynnie zmienić z 4 na 5 jednym ruchem, najpierw do przodu, luz, w prawo na maxa i dopiero do przodu na 5, okropność, w...
~Freedomski
Hatchback 5d 1.4 16V 88KM 65kW
Tu mam zastrzeżenia do 1 i2 biegu.1 trochę płaska i"mieli",2 za to ciągni jak mustang.Ruszając pod górkę trzeba nieżle na 1 pociągnąć ,bo po zmianie na2-kę potrafi silniczek zadrżeć.Na wsteczny jest lekarstwo-trzeba ciut ruszyć do przodu,aby ząbki w skrzynce poruszyć izero problemu ze wstecznym.Tylko nieopierać kół o krawężnik.Aby auto było faktycnie ekonomiczne brak 6-ki, jak w nowej Hondzie.Acha trzeba uważać przy redukcji z 5 na 4-kę,łatwo...
~Damian K
Hatchback 5d 1.4 16V 88KM 65kW
Dla niektórych krótka skrzynia biegów jest negatywną cechą. Dla mnie jest ona pozytywna. Ze względu na zrywność autka przy starcie (np. na światłach). Możemy spokojnie osiągać wysokie obroty (kosztem spalania oczywiście) i przodować na starcie. Na autostradach przy ponad 130km/h osiągamy spore spalanie, przy obciążeniu jakie daje nam klimatyzacja spalanie może nawet i dojść do 9l/100km.
~Antenil
Hatchback 5d 1.6 HDi 90KM 66kW
Niestety skrzynia jest kiepska, nie najgorsza, ale mogło być dużo lepiej. Różnica przełożeń między 4 a 5 jest zbyt mała, na 5 biegu przy 100km/h mamy 2050rpm. Na domiar złego biegi wchodzą ciężko i w niekórych samochodach zaczynają z czasem "haczyć". Jak jest okazja polecam zapolować na wersje 6 biegową, natomiast tiptronika należy się wystrzegać bo ma opinie bardzo złe.
~RobinsonCruzoe
SW 1.6 HDi FAP 92KM 68kW
Wybieranie biegów bez problemu, ale dźwięki dochodzące z okolic sprzęgła i skrzyni biegów nie wróżą jej długiej eksploatacji. Słychać ciągłe terkotanie które cichnie w momencie wciśnięcia sprzęgła. Owszem te skrzynie w tych silnikach tak mają (sam sprawdzałem) ale moja momentami terkotała tak że patrzyłem czy jakieś śrubki pod spodem się nie sypią. Ocena aSo-tak ma być.
~Dominik
Hatchback 3d 1.4 VTi 95KM 70kW
Skrzynia 5 zestopniowana typowo dla takich aut. Na 4 przy 50 jest 2 tys. obrotów, na 5 przy 90 niecałe 3. Po przekroczeniu 100 km/h jest już powyżej 3 tys. a po przekroczeniu 130 jest 4 tys. i maksymalny moment obrotowy. Skrzynia pracuje tak sobie. 1 czasem nie chce wejść i wsteczny. Wsteczny to często muszę 2-3 razy wbijać żeby wszedł jak należy
~piogra
Hatchback 5d 1.4 HDi 68KM 50kW
Skrzynia pracuje ogólnie dość topornie, w zimie, przed rozgrzaniem w momencie zmiany biegów słychać dudnienie. Poza tym przełożenia są długie, do czego trzeba sie przyzwyczaić, 4 bieg można dopiero wrzucić przy 60, 5 można dopiero od 80, wcześniej silnik ma ciężko. Sporadycznie nie wchodzi bieg wsteczny. Dobrze ulokowana dzwignia i poręczny drążek.
~Łukasz
Hatchback 5d 1.4 HDi 68KM 50kW
Dobrze zestopniowana, czasami jednak haczyła przy zmianie z 1 na 2. Przy prędkości ok. 140 km/h obroty silnika wynosiły ok. 3 tys. Niestety w jednym z Peugeotów dwukrotnie było wymieniane kompletne sprzęgło przy przebiegu 58 tys. i 110 tys. Wynikało to raczej z niechlujstwa ASO Wałbrzych - na szczęście odebrano im już autoryzację.
~Michał
Hatchback 3d 1.6 HDi 90KM 66kW
Skrzynia ma swoje humory wsteczny wchodzi 3 do 5 razy na 10. Czasami też potrafi wyskoczyć podczas cofania. Jedynka nie wchodzi sporadycznie ale jest to też uciążliwe. Serwis powiedział po raz kolejny, że ten typ tak ma. Jak dla mnie usprawiedliwianie się, że nie potrafią zrobić porządnie działającego samochodu