Lista ocen Peugeot 3008 I Crossover (45) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 31 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jurek
Crossover 1.6 HDI 109KM 80kW
Jestem bardzo mile zaskoczony apetytem tego auta. Trochę sie obawiałem ze przy pojemnosci 1,6 samochód bedzie za "słaby".I na szczescie sie pomyliłem. Do tej pory (ponad 6000 km przejechane) komputer pokazuje średnie spalanie 5,8l/100h, według moich wyliczeń moze to byc nieco wyzej około 6,0. Nawet niech to będzie 6,5 podczas rekordowej zimy >> bajeczka >> co to bedzie gdy przyjdzie ciepełko, na pewno 1-1,5 litra mniej. Mniam,mniam :)
~Waldek
Crossover 1.6 HDI 109KM 80kW
Co do kosztów to są niewielkie bańka oleju do silnika totala 5w30 OK 100 zł najdroższy w moim przypadku jest filtr kabinowy bo kupuję z najwyższej półki z węglem aktywnym i jonami srebra OK 50 zł. Spalanie OK 6,2 w mieście to moim zdaniem bardzo dobry wynik. W trasie nigdy nie jeżdżę 90 km/godz więc nie wiem ile pali, za to przy OK 110 spalanie średnie jest ok5,4L. Przy wietrze w plecy jest mniej hahaha.
~Jarek
Crossover 1.6 HDi FAP 115KM 85kW
Spalania średnie oczywiście nieco wyższe niż w folderach producenta, ale na sensownym poziomie. Koszty serwisu w ASO - jak wszędzie - wysokie, ale duża liczba i dostępność dobrych mechaników znających te przecież popularne układy mechaniczne pozwala na ograniczenie zbędnych kosztów serwisu. Sporo zamienników na rynku, choć nie korzystałem.
~Marcin PWr Mosty
Crossover 1.6 156KM 115kW
Bardzo pozytywne zaskoczenie. Na razie z dwóch zbiorników paliwa komputer i przebieg daje ok 7,5 l/100km. 70% miasto, 30% tzw. trasa. Na tempomacie 90km/h - 5,5-6 l/100km. Zaznaczam, że autem jeżdźę spokojnie, lecz to Warszawa, więc korki. Przy nieprzyzwoitym traktowaniu - 10-12 będzie normą. Silnik 1,6 turbobenzynowy 156KM manual.
~Piotr
Crossover 2.0 HDI 150KM 110kW
Nawet przy bardzo dynamicznej jeździe, w tym w znacznej części po autostradzie auto spalało do 7 l/ 100 km. Biorąc pod uwagę wielkość auta (wysokość, zwiększony prześwit, masa) oraz moc silnika jest to bardzo dobry rezultat. Sądzę, że przy bardzo oszczędnej jeździe możliwe jest osiągnięcie spalania w granicach 6 l/ 100 km, a nawet niższej wartości.
~Marshall1
Crossover 2.0 HDi FAP 150KM 110kW
Auto ma 205 tys km. Wymieniłem klocki, rozrząd, łożysko, dwumas i zregenerowałem sprzęgło, dodałem płyn eolys do FAP. Poza tym - wszystko śmiga. Dwumas w dieslach to standardowa wymiana przy takim przebiegu, mimo tego nie wymieniłbym się na benzynę. Jeśli się to zakłada, nigdy nie potraktuje się tego jako minus.
~Starszak
Crossover 1.6 HDi FAP 115KM 85kW
wszystko dostępne od ręki. Zalecany olej total tańszy niż do mojego porzedniego auta. Części oryginalne niedrogie, mnóstwo zamienników ( wiedza z cenników w necie, bo jak dotychczas to poza wumianą akumulatora, tarcz,klocków, ifiltrów , olejów,ograniczników drzwi (2) i gałki drążka nic nie musiałem robić)
~Maciek
Crossover 1.6 HDI 109KM 80kW
Na razie wymieniłem OLEJ w silniku 92 zł 5 litrowa bańka, 2 litry oleju w skrzyni biegów po 27zł za litr jeden łącznik stabilizatora 28 zl filtry wszystkie, no i razrząd za 365 zł oczywiście z pompą wodną (są tańsze). Naprawdę ceny części zamiennych nie są droższe od zwykłego sedana czy hatchbacka .
~hanek
Crossover 1.6 HDi FAP 115KM 85kW
Co do ekonomi dealerzy piszą co innego a w rzeczywistości jest inaczej,trudno jest uzyskać wynik 4,2-4,8 litra jak podaje producent,chyba że jedziemy non stop 85-90 na godz.mnie spala średnio 5,2 autostrada 110-130km na godz.średnio miasto autostrada 5,8-6,2,ogólnie jestem b.zadowolony
Dziennik kosztów dla Peugeot 3008 I Crossover
6,8
8,1
9,2
~Maciek
Crossover 1.6 HDI 109KM 80kW
Koszty jakie ja poniosłem to rozrząd ok 350 zł bo sam wymieniłem tarcze z klockami wydatek 250 zł dodatek do FAP ok 400 zł olej do skrzyni biegów 56 zł za dwa litry. Jeszcze dwa łączniki stabilizatora sworzeń i końcówka drążka to wydatek ok 300 zł razem.
Peugeot 3008 I Crossover