Lista ocen Peugeot 306 I (98) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 78 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Leoncio
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Całkiem dobrze. Miasto 8 litrów w zimie, latem 7-7,5, a na trasie przy spokojnej jeździe do 130 5,5 litra. Z napraw wymieniałem jakieś końcówki drążków kierowniczych, sworznie, cylinderek hamulcowy, uszczelka pod głowicą i niestety silniczek krokowy. Na wszystko są bardzo dobrej jakości zamienniki za 1/3 ceny oryginału ale silniczek jest tylko oryginalny Boscha, a że nie chciałem regenerowanego to musiałem wycelować 550 złotych. A, i jeszcze...
~andrzej
Hatchback 1.6 89KM 65kW
jest lpg to jest tania jazda. udało mi się zejść do 8 litrów. max to chyba z 9.5 mi chapło. wszystko zależy od ustawienia i stanu instalacji. a benzyny tyle co jest napisane w książce a to jak na 1.6 jest w sam raz. co do części to wiadomo jak z francuzami... wszystko droższe niż do niemca i zazwyczaj na zamówienie ale nie które częci da sie kupić w przystępnej cenie i dobrej firmy. po za tym jak dbasz tak masz :D.
~tadzikzdw
Sedan 1.9 68KM 50kW
bardzo dobre auto ocynk plus spalanie poezja po mieście nie więcej niż 6l/100 w trasie nawet poniżej 5l/100 wada wiadomo jak to w wielu francuzach belka skrętna poza tym standardowe usterki wymiany w użytku od 5lat godne polecenia auto jedyne co komfort jazdy na obecne czasy kiepski plus mimo wspomagania kieruje się tym dość ciężko na postoju. i mało zwrotne auto. Pozdrawiam.
~Czarek J.
Cabrio 1.8 101KM 74kW
Co do paliwa ok, mam gaz, w mieście 12, w mieszanym 10 , w trasie zejdzie do 9 . Ale jak przycisne to i 16 wyjdzie. Co do eksploatacji to kupiłem samochód za 8500zł, a na części w ciagu roku wydałem 6000 tyś. - zawieszenie z przodu wymieniłem całe chyba ze 2 razy, wtryski do gazu za 600zl, sonda lambda, czujnik gazu, przewody, świece, i inne pierdoły nie licząc eksploatacji!!!
~eNCe
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Jeżdżąc bez oszczędzania paliwa, czyli w czołówce ruszając ze skrzyżowania oraz średnio jeżdżąc 60-80km/h po mieście na 4 biegu w większości, samochód pali ok.7,5-8l/100km bak 55l wystarcza max na 700km. Natomiast na trasie jest bajeczny. Można przejechać na tym samym stanie paliwa ponad 900km. Naprawy nie są drogie. Klocki, tarcze, łożysko do 50zł wszystko za część.
~Maciej Katowice
Hatchback 1.9 90KM 66kW
Przy tej mocy/dynamice silnika wręcz rewelacyjnie! Zimą, w zakorkowanym mieście nigdy nie przekroczyłem 6,5. Latem na trasie Górny Śląsk - Graz (Austria) i z powrotem, wliczając wycieczkę przez zakorkowany Wiedeń + klimatyzacja i załadowany samochód wyszło w granicach 5.8 5,9. Myślę że wartość poniżej 5,5 przy ekonomicznej jeździe jest do osiagnięcia.
~Pawel."kogucik"
Hatchback 1.4 75KM 55kW
wedlug mnie samochod nie duzo pali ale na tym tle astra clasic 1,4 wypada lepiej byc moze dlatego ze jest slabsza o 15 KM . na jednym baku "60l" w warszawie sredni robie ponad 750 a jezdze w miare dynamicznie. zastanawiam sie nad lpg ale nie mam rozeznania czy silniki francuskie "lubia" gaz i czy nie bede mial z nimi pozniej problemow.
~Marshall
Sedan 1.4 75KM 55kW
Jak na taki samochód pali świetnie. Jazda na terenie górnego śląska. Minimalne spalanie na trasie przy bardzo oszczędnej jeździe to 5.4 l / 100km w lecie. Na wymiany różnych części wydałem do tej pory prawie 1000zł. Ogólnie bark poważnych napraw. Na wiosnę 2009 czeka mnie wymiana układu wydechowego.
~Adam
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Przy spokojnej jeździe w trasie silnik spala podobne ilości benzyny i LPG - około 6 - 7 litrów. Jeżeli jednak chcemy trochę przyśpieszyć to na trasie możemy przekroczyć 8,5 litra. W miescie nigdy nie wykorzystywałem całego zakresu obrotów więc spalanie mieściło się w granicach 7,5 - 8 litrów LPG.
Dziennik kosztów dla Peugeot 306 I
6,7
9,7
9,1
~Arek - 306 xsi 2.0 v8 96r.
Hatchback 2.0 121KM 89kW
Kupując to auto myslalem ze 2-litrowka bedzie palila znacznie wiecej. Srednio 8l na 100 km to dla mnie mile zaskoczenie. Ceny przeglądow nie sa zastraszajace. NIe potrafie podac dokladnych cen. wymiany - nie korzystalem z cześci serwisowych kupowalem zamienniki - znaczna roznica cenowa.