Ocena kierowcy - Peugeot 307 II Hatchback

Silnik 1.6 HDi 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 2005
Peugeot 307 II Hatchback 1.6 HDi 16V 90KM 66kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Kupiłem go z pewnej ręki. Znałem właściciela, który kupił to auto z salonu w moim mieście do swojej firmy. Dodatkowo inny znajomy pracuje jako elektryk w autoryzowanym serwisie Peugeota i potwierdził, że zna to auto i że jest bezwypadkowe itd. Niestety to tylko Peugeot... Kontrolki od poduszek wciąż świeciły ( ostatecznie okazało się, że były i działały.. miałem okazję się przekonać :). Zawór EGR, wtryskiwacze, kontrolka ABS. Elektryka wciąż zawodziła. Szyby otwierały się guzikiem kiedy chciały. Kiedy włączałem wsteczny bieg, tylna wycieraczka uruchamiała się. Już nie wspomnę że owa wycieraczka wciąż się luzowała i opadała na klapę, także przy wbiciu wstecznego biegu rysowała klapę :) Żarówki paliły się raz w tygodniu. Deska rozdzielcza była popękana od słońca, co wyglądało jakby poduszki były wystrzelone. Jedyna zaleta to mała paliwożerność. Przeciętny samochód do poruszania się w mieście.. i to tez raczej tylko po zakupy, czy dziecko do szkoły. Próbowałem sprzedać i przez 4 miesiące nie zadzwonił nikt. Koniec końców, gość zajechał mi drogę i mój Peugeot poszedł na żyletki... Jeden problem mniej. Dla ciekawości powiem, że mój szwagier w tym samym czasie kupił takiego samego Peugeota, od tego samego właściciela ( wyprzedawał auta z firmy ). Był to identyczny model, kupiony w tym samym dniu i tym samym salonie co mój. Szwagier jeździ nim do dziś i ma identyczne usterki. Nie może go sprzedać od kilku miesięcy. Miał może z trzech potencjalnych kupców, ale ci odpuszczali widząc spękana tapicerką i kontrolki od ABSu, EGRu i świecące się kontrolki od poduszek ( Jest to usterka, którą usuwaliśmy kilka razy, ale nagminnie wraca w najmniej oczekiwanym monencie).
Bez szału. Czuc było przypalony olej ( wymieniany regularnie z filtrami). Nie pracował równo, klekotał, szarpał.
Bardzo ciężko chodziła.
W ogóle nie trzymał się drogi. Jest wysoki i wąski.
Jak na tak małe auto jest dużo miejsca.
Głośno jak w Mercedesie ,, Beczce"

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDi 16V 90KM 66kW [l/100km]

Peugeot 307 II Hatchback