Ocena kierowcy - Peugeot 308 II SW

Greg, 6 lat temu
Silnik 1.2 PureTech 130KM 96kW
Rok produkcji 2014
Peugeot 308 II SW 1.2 PureTech 130KM 96kW 2014-2017 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Zawieszenie, silnik.
Jak dla mnie duże zaskoczenie. Za stosunkowo niewielkie pieniądze jeżdżę autem bezawaryjnym, ze świetnym silnikiem i zawieszeniem.
Rewelacja. Miałem wątpliwości co do tego silnika i jak się okazało niesłusznie. Idealna benzyna do miasta, ale i w trasie daje radę. Auto nie jest ciężkie, 1200 kg, i spokojnie osiągam 9 s. do setki. Silnik to jedna z mocniejszych stron tego auta.
Mogłoby być odrobinę lepiej, ale tragedii nie ma. Skrzynia precyzyjna, jedynie dwójka trochę hacząca.
Tutaj jest znakomicie. Auto dosłownie płynie, nie czuć żadnych dziur. Układ jezdny stworzony do szybkiej jazdy - i to w kombi.
Bez zastrzeżeń. Z tyłu oczywiście bez czujników nie da rady.
Wszystko pod ręką. Przydałby się jeszcze jeden uchwyt na napoje. Podłokietnik dobrze umiejscowiony. Spory schowek. Ekran dotykowy bez zastrzeżeń. Kwestia przyzwyczajenia. Bluetooth działa znakomicie.
Bardzo szybko grzeje - duży plus. Klima bez zarzutu. Nie zauważyłem jakiegokolwiek parowania.
Z przodu - jak na kompakt - rewelacja. Nie ukrywam, że kupując nowe auto zwracałem uwagę na przestrzeń z przodu. 308 był bezkonkurencyjny. Odpadł Civic, Astra, Megane i Golf. Z tyłu jeżdżą dzieci i nie słyszałem narzekania. Natomiast osoby powyżej 180 cm mogą wbijać się kolanami w przednie fotele.
Dobrze wyciszony. Testy przeprowadzone przy prędkościach circa 200 km/h ;)
Ceny przeglądów w ASO umiarkowane. Pracownicy kompetentni, służący pomocą i radą. Umiarkowane spalanie - 7,5 litra w mieście. Poza spokojnie schodzi poniżej 6.
Nowe auto kosztowało mnie 75000 złotych i nie mogę narzekać. W tej cenie miałbym kilkuletniego, zajeżdżonego Passata itp
Olej, klocki, żarówka przedniej lampy i to byłoby na tyle.
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 PureTech 130KM 96kW [l/100km]