Ocena kierowcy - Peugeot 308 II SW

Laudman, 5 lat temu
Silnik 1.2 PureTech 130KM 96kW
Rok produkcji 2014
Peugeot 308 II SW 1.2 PureTech 130KM 96kW 2014-2017 - Oceń swoje auto
Na pewno jedno z najładniejszych kombi w swojej klasie. Jednak puretechy nie ustrzegły się wpadki: łuszczący się rozrząd i śliczny komunikat: „napraw silnik”. Trzeba oddać jednak honor serwisom, że naprawiają gratis (pod warunkim, że u nich serwisowałeś). Poza tym dobre odczucia.
Pasek osprzętu często do wymiany, podobnie świece. No i ten rozrząd... Więc trudno o oklaski, choć sama kultura pracy, dynamika i spalanie bardzo OK
Jak to u francuzów, trzeba powiosłować. Poza ty mała wpadka: słabej jakości materiał na obszycie lewarka—od samej eksploatacji się przeciera. Przyznam, że lekka żenada (zwłaszcza, że wszyscy zachwycali się jakością materiałów).
Rzeczywiście trochę zarzuca tyłkiem.
Mam wrażenie, że tylne drzwi są słabo spasowane, jakby się nie domykały.
Tu bez uwag: widać, co trzeba, fajnie, że nie ma tych cienkich słupków.
Dla mnie OK. Nie podzielam tych uwag, że klima mogłaby być na pokrętłach. Wyświetlacz zbiera się czasem trochę wolno, ale działa. A menu jest przejrzyste.
Jeżdżę cały czas na auto. Jest OK.
Jak już pisałem, żeby uzyskać duży bagażnik, konstruktorzy postawili tylne oparcie—plecy w pionie, kolana ciasno. Oj, słabo. Za to przód bez zarzutu.
Silnik cichy, za to trochę „wieje” po bokach na autostradzie. Ale to zasadniczo dobry aspekt tego samochodu.
Myślę, że standard w tych czasach. Korzystam z ASO, więc ceny też są autoryzowane;). A spalanie bardzo w porządku, mniej niż ta nowa toyota hybryda 180KM-jak zauważyłem w Waszym teście.
Peugeoty nie są tanie. A powinny.
Obszycie lewarka—śmiech ma sali.
Akcja z rozrządem rzuca duży cień ma ten model. A mówię to ze smutkiem, bo takie auto chce się lubić. No, ale jedziesz sobie w trasę i nagle komputer ci mówi: „napraw silnik”—to sprawia, że raczej wyskoczę z firmy i wyląduję w jakimś standardowym golfie. Za duży temat na zwykłe „oj tam”;)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 PureTech 130KM 96kW [l/100km]

6,3