Ocena kierowcy - Peugeot 308 II SW

Rok produkcji 2015
Peugeot 308 II SW 1.6 BlueHDi 120KM 88kW 2015-2017 - Oceń swoje auto
Karoseria : Wykonanie auta
Inne : Niezawodność i trwałość
Jestem pozytywnie zaskoczony tym modelem. Duża poprawa jeśli chodzi o jakość wykonania w stosunku do poprzedników - dorównuje autom typu VW a może nawet i lepszy. Przejechałem nim 190tys. i zero awarii! Nic nie stuka, nie puka - środek dalej wygląd bdb. Kierownica lekko wytarta ale jak na ten przebieg jest OK. Silnik Diesla 1.6 zasłużenie uważany za jeden z lepszych silników- cichy, oszczędny i jak na razie bez awaryjny - Polecam
Silnik - 120km + 6 biegowa skrzynia. Osiągi jak na 120km bardzo dobre. Silnik cichy - sporo cichszy od konkurencji VW - jak do tej pory 0 awarii.
Tutaj jest słabo..... Biegi mają długi skok dźwigni i bardzo haczą. Swoją drogą zastanawia mnie dlaczego Peugot przez tyle lat nie potrafi dopracować swoich skrzyń w tym zakresie. Miałem kiedyś Forda Fieste rocznik 1998 i skrzynia pracowała zdecydowanie lepiej (nie haczyła). Dodatkowy minus aluminiowa gałka zamiany biegów. Wygląda fajnie ale latem po nagrzaniu się wnętrza nie można jej dotknąć - parzy a zimą ręce przymarzają.
Generalnie ok - największe zastrzeżenia mam do wyciszenia zawieszania - niestety jest słyszalne choć i tak lepiej niż Peugocie 208 którego miałem okazje testować. Dodatkowo przy szybko pokonywanych zakrętach ma się wrażenie że tył nie jest do końca stabilny - ucieka.
Bez uwag - kwestia gustu
Nie jest żle jedynie dość szerokie słupki przednie.
Auto ma praktycznie wszystko sterowane za pomocą "tableta" Niestety uważam to za wadę. Trzeba odrywać wzrok od drogi żeby zmienić nastawy np. klimatyzacji. Dodatkowo ten system jest wolny i się przycina. Na plus mała kierownica. Na początku nie do końca mi pasowała ale później rewelacja! Niektórzy zgłaszają problemy z dobraniem sobie odpowiedniej pozycji za kierownicą (ze względu na specyficznie umieszczone zegary) - ja nie mam tego problemu.
Generalnie ok. Jedyna wada to że ustawienie temperatury np 21 0C to raz jest za gorąco a raz za zimno - w zależności od warunków panujących na zewnątrz.
Tu mogło by być lepiej -przód ok ale tył słabo - konkurencja jest lepsza. Ja ma wersję kombi - w wersji hatchback jest jeszcze niej z tyłu.
Jak na diesla bardzo dobre.
Spalanie niskie, Koszty serwisu porównywalne do innych marek, AD Blue starczał od serwisu do serwisu (co chyba było ewenementem bo w serwisie zawsze się dziwili że nie dolewałem....), awarii brak.
Jakościowo oceniam to auto bardzo dobrze - po ponad 3 latach i przejechaniu 190tys kilometrów nic nie stuka ani nie puka i brak awarii!!!! Jedynie stosunkowo duża utrata wartości - niestety poprzednie modele pokutują.
Raz zdarzyło mi się że auto zimą nie chciało grzać! Pomogło odpięcie klemy akumulatora na chwilę.
Zero awarii!. Trwałość również bdb. Tylne klocki hamulcowe wymieniałem po 125tys. (o dziwo poszły jako pierwsze). Przednie razem z tarczami wymieniałem przy 155tys. W zawieszeniu wymiana łączników stabilizatora z przodu: jeden po 150tys drugi po 175tys.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 BlueHDi 120KM 88kW [l/100km]

5,4