Ocena kierowcy - Peugeot 308 II SW

Silnik 1.6 BlueHDi 120KM 88kW
Rok produkcji 2015
Okres użytkowania: 5 lat
Peugeot 308 II SW 1.6 BlueHDi 120KM 88kW 2015-2017 - Oceń swoje auto
Silnik : Całe to auto jest zaskoczeniem. Karoseria zależy, z której strony spojrzy. Jednym się podoba drugim mniej . Pierwszych jest więcej. Mała kierownica jest zaletą , ale na początku czułem się dziwnie i prowokowała do przyduszenia gazu. Miłe zaskoczenie mocą w górach i płynnością na zakrętach . Oczywiście bez fantazji ułańskiej. Jak Peugeot będzie szedł w jakość i doprecyzuje takie rzeczy jak biegi ,układ jezdny , to z pewnością te auta dostaną swoją duszę. 308 to udane auto porównywalne z Golfem, w niektórych kwestiach nawet na plus Francuza w przyzwoitej cenie. W moim przypadku auto zdobyło moje zaufanie , bo nie odwalił mi żadnego numeru (awarii) jak dotąd o co go przed zakupem nie podejrzewałem. Liczyłem się z tym , że po 100 000 zaczną się problemy. Dziś ma 200 000 i żadnych problemów.
Układ hamulcowy
Peugeot 308 II to starannie wykonane auto z dbałością o jakość, czego od dawna francuzom brakowało. Mało wad , dużo zalet. Bardzo dobry bezproblemowy silnik 1.6 Blue HDI 120KM. z małym apetytem na ropę. 5,1 litra /100km średnia. Przy ekonomicznej jeździe 4,3l/100km. Dobrze spasowane plastiki(brak skrzypień , stukotów nawet podczas jazdy po bruku) Duży bagażnik i wystarczająco dużo miejsca z przodu, jak i z tyłu dla 2 rosłych facetów. Jak dotąd żadnych awarii przy regularnym, na czas serwisie. Po trzech latach skróciłem cykl wymiany oleju zalecany przez producenta z 25000tys lub rok , na 15000 lub rok. Przesiadłem się na to auto z Volva V70 II i miało być Volvo V60. Ale tak wyszło że kupiłem 308 i jestem jak do tej pory miło zaskoczony. Wady jak dla mnie ma trzy. Tylna belka skrętna powinna być już zmieniona na nowszą technologię . Klimatyzacja ustawiana tylko na wyświetlaczu, co odrywa uwagę na chwilę od drogi. Delikatny lakier podatny na zarysowania. Tani w serwisowaniu. Kierownica i z zacięciem sportowym i na tym sport się kończy , ale jak na tą moc auto dynamiczne i miłe w prowadzeniu.
Super jak do 200 000 bez problemów
Skrzynia ok , tylko 1 i 2 bieg technologicznie mało precyzyjne
Gdyby nie ta tylna belka, na policjantach na jezdni, było by 5 gwiazdek
Gwiazdka odjęta za miękki lakier.
Przód ok , słupki nie przeszkadzają , tył też widoczność przyzwoita.
Brak kołyski w fotelu kierowcy w standardzie
Klima daje radę przy największych upałach, ale jak stoi w słońcu przy 37st. w cieniu, to chwilę potrzebuje czasu żeby schłodzić do 27st. około 10 min.
Lepiej niż dobra , nawet wysocy osobnicy mogą spokojnie podróżować na dłuższych dystansach.
do 130 bardzo komfortowo
Dobry dostęp do części i nie drogo. Zamienniki wręcz taniocha i łatwy dostęp. Lepiej zapłacić trochę drożej i wydłużyć czas serwisowania.
Peugeot za te wszystkie poprzednie wpadki chciał się zrehabilitować i to mu się udało . Zrobił duży jakościowy krok do przodu i nie kosztem ceny!
Jak na razie całkowicie bezawaryjny. Przepalona jedna żarówka z tyłu od kierowcy pozycyjna. Mogę tutaj dodać nie jako awarię , lecz ciągłą bolączkę peugeota przy zmianach biegu . Dotyczy to pierwszego i drugiego biegu. 3-6 ok. Jest to wada już na etapie projektu.
Jak dotąd całkowity brak i niech tak pozostanie.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 BlueHDi 120KM 88kW [l/100km]

5,2