Lista ocen Peugeot 406 (953)

~Aragorn
Sedan 1.8 90KM 66kW
Daję 4 z dużym plusem. To ocena w pełni subiektywna, bo mimo pewnych usterek bardzo lubię to autko. Pewnie, że chciałbym pojeździć Audi A6, Volvo S60, albo SAABem 9-5, ale jeśli następca będzie równie piękny i elegancki, to po odczekaniu 2-3 lat i usunięciu ewentualnych usterek, kto wie czy nie skuszę się na kolejnego Peugeota
~Miret
Coupe 2.2 16V 158KM 116kW
silnik 2.2, ale brakuje troche tej mocy. Niby lepiej mieć te 4 cylindry - tańsze naprawy itd, ale gdybym miał znów kupować, to bym wziął 3.0. Spalanie nie jest jakoś super większe, a daje więcej frajdy. Co do jakości silnika - 250000km przejechane a ten skubany ma kompresje na poziomie 14,5/15 ;] Lubi trochę łyknąć oleju - mój spala ok. 0.3l na 1000km (Silnik)
2,9
~ziomek
Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW
samochód dobry na wczasy, do przewozu dużego gabarytu, ale nic poza tym. bardzo słabe osiągi, słabe przyspieszenie, duże spalanie w mieście, przez gabaryty ma problemy z parkowaniem, słaby promień skrętu, fatalne wyciszenie, lampy ładnie w nocy oświetlają drogę, praktycznie nie ma jazdy na 1 i 2 biegu, dopiero zaczyna jechać na 3 biegu, zawieszenie miękkie więc dobrze wybiera dziury, w zimie fatalna trakcja, ślizga się tył samochodu.
~gozdziej
Sedan 2.0 16V 136KM 100kW
Świetny samochód, wygodny pakowany i bezawaryjny. Jeżdżę nim dwa lata i nic poważnego się nie zepsuło. Jestem zadowolony bo poprzednia była alfa romeo która jednak więcej kosztowała jeżeli chodzi o wymiany części, tu natomiast może jest mniej lansu, ale za to jazda polegająca na wymianie części eksploatacyjnych co 10tyś.km i lanie paliwa jest kojąca, dzięki temu mniej stresu = ogromna przyjemność.
~wackap@wp.pl
Sedan 2.0 HDi 90KM 66kW
Auto za bardzo przyzwoite pieniądze, w bardzo przyzwoitym roczniku. Nie ma się co zastanawiać, przyzwoite auto wcale nie gorsze od \"niemieckich\". Nie poddaje się stereotypom, chciałem sprawdzić jak to jest z tymi francuzami, jestem zadowolony.
~Max
Sedan 2.0 HDi 90KM 66kW
Bardzo przyjemny samochod. Pewnie sie prowadzi i jest przy tym bardzo komfortowy. Wnetrze wersji Comfort - rewelacja. Plastiki miekkie, mile w dotyku i nie czarne jak smola. Welurowa tapicerka nieporownywalna z czarnym papierem sciernym oferowanym przez niemiecka konkurencje. Jak narazie - odpukac - niezawodny.
~Mazi
Sedan 2.0 16V 136KM 100kW
Świetny samochód, komfort, wygląd, ekonomia jazdy, i trwałość, wszystko na plus. Idealnie spełnia moje oczekiwania
4,1
~slawekwawa
Sedan 1.8 90KM 66kW
Jestem nietypowym oceniającym. To jest moje pierwsze auto. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że prawo jazdy zrobiłem sobie na 50 urodziny:))) W każdym razie od ponad roku jeżdżę 406-ką i jestem bardzo zadowolony:) Poobijałem trochę :) Więc nie mam porównania do innych aut, ale całkowicie zgadzam się z dobrymi opiniami o wygodzie, dużej przestrzeni dla pasażerów, sporym bagażniku, cudownie elastycznym silniku i niskich kosztach...
3,5
~art
Sedan 2.1 TD 12V 109KM 80kW
Cóż więcej - może powiem krótko za w miarę małe pieniądze można kupić dobrze wyposażony samochód francuskiej marki - ale jego niezawodność niestety zostawia wiele do życzenia. A plus za karoserie jest bardzo wytrzymała rdza jej nie bieże.

Usterki Peugeot 406

Peugeot 406 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Dorian
Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
Gdyby było 4,5 dałbym 4,5. Auto nigdy mnie nie zawiodło na trasie, a każda awaria wynikała ze stopniowego użycia podzespołów a nie nagłego "zonka". Auto jest dość trwałe - sprzęgło (oryginalne) z dwumasą wymieniłem przy 265 tysiącach przebiegu. Przepływomierz - niedawno. Dalej jeżdżę na oryginalnej turbinie, a do silnika nie trzeba było zaglądać. Wrażenia z jazdy przyzwoite, choć czuć upływ czasu jaki minął od wyprodukowania.