Lista ocen Peugeot 406 Sedan 2.0 HDi 90KM 66kW 1999-2004 (32) - Silnik

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pitucha
Sedan 2.0 HDi 90KM 66kW
Silnik genialny, kultura pracy świetna, przyjemny dla ucho mięciutki klekocik. Spalanie genialne, w lecie w cyklu mieszanym spalanie na poziomie 4,5-4,9 to żaden problem ( przy jeździe do 110km/h, całą rodziną ), zimą wzrasta do 6-6,5, ale wiadomo zima rządzi się swoimi prawami. Udało mi się nim osiągnąć 180km/h, co przy 90KM jak dla mnie jest świetnym wynikiem.
~Ziomek
Sedan 2.0 HDi 90KM 66kW
Mało pali, części w miarę cenowo. Jedyne do czego mogę sie przyczepić to fakt ze wtryskiwaczy Siemensa nie da sie regenerowac w przeciwieństwie do Boscha. A no i 90 km moze szalu nie robi, ale rzadko wciskam pedal gazu w podłogę, ale dzieki temu koszty z góry maleją, bo w slabszej wersji nie mam dwumasy,dpf i turbiny ze zmienną geometria.
~mg407
Sedan 2.0 HDi 90KM 66kW
90KM to troche malo jak na 1.4 tony, ale przy normalnej jezdzie zupelnie wystarczajaco. Spod swiatel scigac sie nie radze, za to pod gore przyspiesza sprawnie do 150 km/h. Przy odpowiedniej technice jazdy da sie plynnie i bezstresowo wyprzedzac. Wydaje bardzo przyjemny, miekki i gleboki dzwiek.
~radziej
Sedan 2.0 HDi 90KM 66kW
niezawodny lubi predkosc wtedy mniej pali deliukatny na brodne paliwo poza tym kultora pracy byla do czasu przy 584 000 km czasem czuc poszarpywanie ale nie powiem zlego slowa poniewaz to auto nie ma ze mna lekko wytrzymuje wiele
~Sałata
Sedan 2.0 HDi 90KM 66kW
Najmocniejsza strona auta.Bezawaryjny i oszczędny jak wszystko wymienia się na czas.Mocy też wystarczy.Latem się nie przegrzewa tylko zimą dość długo się nagrzewa.Lepiej zainwestować w dobry akumulator.
~andrzej
Sedan 2.0 HDi 90KM 66kW
przejechaliśmy w zeszłym roku 10,000 km po górskich drogach norwegii, w 4 os i pełny bagażnik + boks na dachu - elastyczność silnika fantastyczna. praktycznie cały czas jazda na 5tym biegu bez redukcji.
~Max
Sedan 2.0 HDi 90KM 66kW
Spod swiatel raczej nie radze sie scigac, ale pod gore daje sobie rade. Dobrze ciagnie od 1500 do 3000 obr/min - dalej nie warto. Bardzo dobra elastycznosc i kultura pracy.
~john
Sedan 2.0 HDi 90KM 66kW
Silnik 2.0 HDI 90 KM niezniszczalna jednostka koncernu PSA. Nie ma koła dwumasowego ani FAP więc koszty obsługi spadają.
~lkf406
Sedan 2.0 HDi 90KM 66kW
silnik pracuje równo i płynnie, nie ma większych problemów z odpaleniem nawet podczas dużego mrozu, a niestety nie jest garażowany
~wackap@wp.pl
Sedan 2.0 HDi 90KM 66kW
Jestem zadowolony. Dlaczego nie maks? Mój pierwszy diesel, nie jestem przyzwyczajony do trochę mniejszej dynamiki niż benzyna :)
Peugeot 406 Sedan