Lista ocen Peugeot 407 SW (111) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 81 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wiedeńczyk
SW 2.2 HDi FAP 170KM 125kW
Przez cały okres użytkowania nie mam większego kłopotu. Irytującym jest częste przepalanie się żarówek oświetlenia tablicy rejestracyjnej i postojowych. Z tymi drugimi uporałem się po wsadzeniu diod i od tego czasu spoko. Do dzisiaj przy zapalaniu pokazuje się komunikat o awarii świateł postojowych, z którem serwis nie wie co zrobić - wszystko działa.
~Gkm
SW 2.0 HDi 136KM 100kW
Przy niższych temperaturach, gdy odpale samochod po nocy, komputer włączą sie po minucie czasami po trzech! Utrudnia to zycie bo wtedy nie działają czujniki parkowania i raz się zapomniałem i lekko stuknąłem inne auto. Nie działa czujnik ograniczenia prędkości pod pedałem gazu. Musiałem wymienić jakiś wężyk od klimatyzacji.
~Wojtek
SW 2.0 16V 136KM 100kW
Zestawienie przy 70.000 km (3 lata): - włącznik tylnej szyby (tej od bagażnika) padł - ale działa z pilota - wymiana tarcz i klocków - przód - wybity sworzeń (czy coś :)) - uszczelka pod skrzynią biegów raz była wymieniana bo już się o to prosiła. - czasami padają żarówki - linka w szybie tył prawy poszła
~jumper19
SW 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Dużo gadżetów i elektroniki, jest więc co się psuć. Trzeba dbać, by wilgoć nie dostała się we wrażliwe elektrycznie miejsca (np pod maską). Fatalny system automatycznych wycieraczek - o wiele za duża prędkość i czułość. Łatwo zniszczyć szybę. Korozja klapy bagażnika (spowodowana fabryczną wadą listwy nad rejestracją)
~o!
SW 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
1600 km reklamacji! Szarpanie silnika, awaria sprzęgła, znów silnik, wspomaganie kierownicy, trzeszczenie tylnej klapy. Za to wspomaganie powinni odpowiadać przed Sądem to bardzo niebezpieczna usterka, jak czytam na forum nie tylko w moim aucie. Coś z chłodnica jeszcze nie ustaliłem co, ale temperatura na postoju (!) dziwnie rośnie.
~Salwek
SW 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Raz odmówił posłuszeństwa (nie odpalił) - zamarzło paliwo w filtrze, ale to nie wina samochodu a paliwa. Problem z żarówkami z w przednich reflektorach (przepalone konektory) Pogarsza się jakość wyświetlacza w miarę nagrzewania samochodu (wada fabryczna) Elektryka nie szwankuje wbrew powszechnym opiniom
~Boris
SW 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Psuję wszystko co się może zepsuć a nawet to co w normalnych samochodach wogóle się nie psuje elektryka śni mi się po nocach, samochód zaprojketowany z myślą o największej rentowności dla ASO. Facet który zaprojektował gniazda zapalniczek nigdy nie spotakł się z tym co zaprojektował wtyczki
~FloroMarlboro
SW 2.0 HDi 136KM 100kW
Poprzedni właściciel "zostawił" nieco małe "co nie co" - wyświetlacz na konsoli środkowej z fabrycznym defektem (wypalające się piksele pod wpływem temperatury), oporny w zamknięciu podłokietnik. Mam do zrobienia parę spraw - ww. wycieki, konserwacja podwozia.
~Krzysztof_1972
SW 1.6 HDi FAP 109KM 80kW
Do 5 lat można by rzec bez usterek. Potem dość dużo dupereli (zerwane 2 linki mechanizmu opuszczania szyby - prawe i lewe drzwi tylne w odstępie 2 miesięcy, padła pomka płynu fap - wymiana całego zbiornika, poszła uszczelka pod wtryskiem - koszt wymiany 80 zł),

Usterki Peugeot 407

Peugeot 407 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~barylaxp
SW 2.2 16V 158KM 116kW
Na dzień dzisiejszy nie mialem żadnego problemu,który by zakłócił prace mego PUGA. Mechanizm opuszczania szyby tylniej dokladnie chodzi jak chce... Jeszcze tego nie zrobiłem,ale jakis platik chyba pekl :P to o niczym nie swiadczy oczywiscie. Nic nie póka nic nie stuka.
Peugeot 407 SW