Lista ocen Peugeot 407 SW (111) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 81 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Ada$
SW 1.8 16V 125KM 92kW
Czasem lubi płatać drobne figle. Nic poważnego. -tylna wicieraczka -dysze spryskiwaczy -fałszywe informacje o przepalonych zarowkach swiatel przeciwmglowych - zamek klapki wlewu paliwa - problemy z przełączniem otwierania szyby w tylnej klapie
~Zb zdzislawbrus@interia.pl
SW 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Źle działający układ czujników cofania, nie wykrywa przeszkód w temp poniżej –4o C zatrzaski tylniej kanapy źle trzymają tylnie oparcie. Wycieraczka tylniej szyby zatarła się po roku używania. Korozja na elementach niklowanych nadwozia po roku.
~Shery
SW 2.0 HDi 136KM 100kW
Trzeba być przygotowanym na wszystko, najlepiej przy zakupie auta od razu zamówić na chińskim allegro interfejs diagnostyczny, założyć konto na forach o tym samochodzie, dużo poczytać. Inwestycja zwraca się po tygodniu :)
~Przem
SW 2.0 HDi 136KM 100kW
Drobne usterki głównie związane z elektroniką , czujnikami. Komputer pokładowy na bieżąco informuje - co jest na plus. Na minus jest fakt, że wywala te komunikaty z dosyć głośnym piskiem - jakby co najmniej silnik się rozklekotał.
~Krzysztof
SW 1.6 HDi FAP 109KM 80kW
Padły linki podnoszenia szyb - tył. Wymieniałem sam, praca na ok 1h, koszt używki 80 zł (cały mechanizm), serwis około 800 zł części i robocizna. Tylna szyba otwierała się sama (wyjąłem w końcu wtyczkę i tylko z pilota otwieranie)
~szamian
SW 2.0 16V 136KM 100kW
Do drobnych usterek zaliczyłbym elementy zawieszenia (polecam znalezienie dobrego mechanika, który szybko usunie właściwą usterkę) oraz układ elektryczny (w tylnych lampach pojawia się z czasem brak 'masy').
~CzOlO
SW 1.8 16V 125KM 92kW
Materiały wnetrza, przy dziwgni zmiany biegow lekko sie rysuja, podobnie z schowkiem na drzwiach kierowcy - porysowany od monet. Nie moglem ustawic tylnej wycieraczki, ciagle jest ciut ponizej poziomu w jakim byc powinna.
~Valentinho
SW 1.6 HDi FAP 109KM 80kW
Obluzowany zamek w klapie bagażnika, uszkodzona tylna szyba (wymiana w ramach gwarancji, niesprawne siłowniki tylnej klapy). Zaskakuje też brak informacji od innych użytkowników o poważnych awariach silnika 1,6 hdi fap.
~Adam
SW 2.0 16V 136KM 100kW
Nie mam się do czego przyczepić. Poza drobiazgami typu żarówka, lekko wytarta skórzana osłonka na manetce skrzyni biegów (jeżdżę dużo po mieście) nic nie stwierdziłem. Nie to co w mojej Vectrze... tam wiecznie coś się psuło.
Dziennik kosztów dla Peugeot 407 SW
7,3
9,8
11,9
~Kamil
SW 2.0 16V 136KM 100kW
Tylnia wycieraczka - zaciera się, trzeba samemu regenrować, przycisk otwierania tylniej szyby jest nietrwały - koszt nowego to 170 zł. Padający czujnik wilgotności - 200 zł. Przepalające się żarówki.
Peugeot 407 SW