Lista ocen Peugeot 607 (79) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 113 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Prezes
Sedan 2.2 HDi 133KM 98kW
Generalnie nie ma na co narzekać. Może poza faktem, iż jest to manual 5-biegowy i brakuje 6tki powyżej 1300km/h ale tego nie przeskoczę - jak kupowałem 6biegowych skrzyń jeszcze nie było w ofercie. Ale będąc upierdliwym muszę przyznać, iż kiedy auto jest zimne czasami trzeba uzyć nieco więcej siły aby wrzucić bieg - szczególnie 1ka i 2ka. Ale za moment po rozgrzaniu to mija. Czasem lubi też zgrzytnąć przy wrzucaniu wstecznego (zawsze...
~RENIFER
Sedan 2.7 HDi V6 24V 205KM 151kW
2 miesiace temu kupilem KOTLETA tz.607.2 razy zablokowala sie skrzynia automat,z biegu 2 na 3 szarpie,a potem idzie.denerwoje to mnie,poniewaz kazdy zachwala skrzynie a ja sie mecze z szarpaniem.czy mial ktos cos takiego?18.06.2010 Naprawilem automat tz.wymiana oleju oraz plytke elektroniczna ktora prawdopodobnie byla przyczyna szarpania,naprawiony abs i klima.pojezdze i zobacze jak idzie.POCZEKAM I ZOBACZE JAK SIE ZACHOWOJE.DAM ZNAC BO TERAZ...
~KARAS WROCŁAW
Sedan 2.0 HDi 136KM 100kW
Skrzynia również dobra ... bardzo dobra ... doskonała to jet moja żona:) i dlatego brakuje mi tu oceny 5-bardzo dobrze. 6 biegów świetnie współpracuje z silnikiem ,zapewnia odpowiednią elastyczność.Do tego to coś ....\" nazwę to zestrojeniem\" ...kiedy sunę 150 km/h... subiektywne uczucie jakbym stał ... w środku cisza a obrotomierz pokazuje ledwie jakieś 2800 obr/min
~marcino
Sedan 2.2 16V 158KM 116kW
Automatyczna skrzynia biegów w 607 jest rewelacyjna. Odkąd mam auto wystarczyło wymieniać w niej olej i mogę gwarantować, że dzięki temu nie ma żadnych problemów ze skrzynią. Jedynie co to mogłaby mieć 5 biegów, ale zauważalne jest to dopiero przy prędkości 160 km/h, ponieważ na 4 biegu 607 potrzebuje ok. 4k obrotów by mieć 160 km/h+
~Strielok
Sedan 2.2 HDi 133KM 98kW
Kiepsko. Specyficzna skrzynia, długie przełożenia, z kompletem ludzi na pokładzie, do wyprzedzania nadawał się tylko 3 bieg. 1 bieg mega krótki. Służył tylko do tego, by odepchnąć się tym wozem spod świateł. Jednak gdy nie trzeba było się nigdzie śpieszyć, dzięki długim przełożeniom można było w trasie zbić spalanie do rzędu 6 litrów.
~BARTOSZ
Sedan 2.2 HDi 133KM 98kW
W moim przypadku skrzynia to 5-biegowy manual. Zdecydowanie wolę automat, jednak podaż 607 jest bardzo ograniczona i kupiłem egzemplarz ze skrzynią mechaniczną. Jedyne do niej zastrzeżenie, to nieco za krótkie przełożenia - na autostradzie przy 140km/h mamy już około 3000obr/min
~Astrall
Sedan 2.2 HDi 133KM 98kW
Najlepszy automat z wczesnych lat 2000. Porównywalnie dobry był tylko w Focusie MK2, ale ten zmienia biegi bezodczuwalnie, dodatkowo tryby Sport i Snow faktycznie pomagają wyprzedzić, czy podróżować w cięższych warunkach. Trzeba pamiętać o zmianie oleju, a będzie służyła.
~Cezorex
Sedan 2.2 HDi 133KM 98kW
Tu nie mam zastrzeżeń. Zmieniałem olej co drugi silnikowy i wszystko pracowało perfekcyjnie. W trybie normalnym trochę za mało dynamiki na pierwszych biegach i czasami musi się zastanowić chwilę jak chcemy wyprzedzić. Sport to bajka, kręci obrotami aż miło.
~Jan Z.
Sedan 3.0 V6 24V 211KM 155kW
Przy niezłym momencie obrotowym silnika, zastosowana czterobiegowa automatyczna skrzynia sprawuje się nieźle,zmienia przełożenia bez zarzutu ale na obecne czasy jest przestarzała i przydała by się conajmniej pięciobiegowa.
Dziennik kosztów dla Peugeot 607
6,6
~bima@vp.pl
Sedan 2.7 HDi V6 24V 205KM 151kW
automat jest super, bardzo komfortowy,świetna sprawa, sprawił,że juz nigdy nie kupię auta z manualna skrzynią. Francuzi oferuja w tym autku (2,7 diesel)dodatkowo dużo bajerów- świtnie to się wszystko sprawdza w dalekich podróżach.