Lista ocen Renault 19 I Hatchback 1.7 75KM 55kW 1988-1992 (32) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 53 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~KeBi
Hatchback 1.7 75KM 55kW
Tylko 1 raz mnie zawiódł - kopułka rozdzielacza sie zużyła i auto pewnego dnia odmówiło posłuszeństwa (z mojej winy bo gdybym odrazu jak coś sie zaczęło dziać pojechał do mechanika to pewnie bym troche nerwów zaoszczędził). Kopułkę wymieniliśmy sami - 5 minut roboty. Pozatym zawsze dojechał do celu (a jeździł sporo). Pozatym rozrusznik padł - bardzo wolno zaczął kręcić a czasem wcale. Wymiana szczotek, łożysk i cośtam jeszcze pomogła, tylko...
~Tomek
Hatchback 1.7 75KM 55kW
Jedyna naprawdę poważna usterka to wypalenie , a raczej uszkodzenie(przez mechanika) uszczelki pod głowicą. Po wielu przygodach z warsztatami jedynie pewnie się czuję jak sam coś naprawię(a nie zawsze tak mogę).W wielu przypadkach nie można mieć pretensji do konkretnej marki tylko do serwisantów i mechaników.
~Maciek
Hatchback 1.7 75KM 55kW
Przepalenie uszczelki pod glowica i przegrzanie silnika spowodowalo serie przykrych konsekwencji. Przy 150tys.km. wymieniane juz byly prawie wszystkie gumowe przewody ukladu chlodzenia, ktore zaczely przepuszczac w roznych miejscach. Naprawy wymagal rozszczelniony wymiennik ciepla wewnatrz kabiny.
~marekzer@poczta.onet.pl
Hatchback 1.7 75KM 55kW
trzy razy w ciągu dwóch lat (45000 km) zmieniałem łożyska z przodu, poza tym wymieniłem chłodnicę (nowa serwis 700 zł, używana 200 zł) która była załatana po uszkodzeniu, czujnik biegu wstecznego, dwa razy nie odpalił (uszkodzony rozrusznik)
~RoN
Hatchback 1.7 75KM 55kW
tu jest lepiej. Chłodnica, rozrusznik, uszczelka pod głowicą,dwie szyby czołowe (jedna przez głupotę) na 5 lat eksploatacji jest wynikiem bardzo dobrym. W Audi wpakowałem więcej
~Kamil
Hatchback 1.7 75KM 55kW
Muszę dać 5, jednak na tą ocenę nie zwracałbym tu uwagi, gdyż jeździłem nim niecały rok, a to za mało żeby się w tej kwestii wypowiadać
~birdw@priv3.onet.pl
Hatchback 1.7 75KM 55kW
Wymieniałem połoś z prawej strony, tulejki wachaczy z przodu przymierzam się do tyłu. Do wymiany chyba amortyzatory - zgroza 150 zł jeden.
~the_reviewer_P
Hatchback 1.7 75KM 55kW
uszczelka pod głowicą, wymieniana x2 blacha - ona to chyba w ogóle zostanie tylko w mojej pamięci jak tak dalej pójdzie
~Daniellll
Hatchback 1.7 75KM 55kW
w ciagu 11 lat wymieniony tlumik, drobne elementy zawieszenia i jakis regulator napiecia + sonda lambda.
~himonides@go2.pl
Hatchback 1.7 75KM 55kW
póki co tylko zawory mymagają regulacji a to ponoć ze szlifowaniem płytek to juz poważny koszt
Renault 19 I Hatchback