Ocena kierowcy - Renault Captur I Crossover

Ania, 6 lat temu
Silnik 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Rok produkcji 2014
Renault Captur I Crossover 0.9 Energy TCe 90KM 66kW 2013-2017 - Oceń swoje auto
Inne : System ECO i Start-Stop pomagaja sporo zaoszczędzić na stacji benzynowej.
SUPER !
Po prostu bajka, wymiana oleju i przegląd co 40 tyś km lub 2 lata.
Mięciutko wchodzą biegi, czasem zgrzyta wsteczny.
Jeździ się fajnie tylko na śpiących policjantach trochę podskakuje.
Kamera cofania to ciekawy gadżet.
Super schowek na torebkę. pierwsze auto w którym pomyśleli o paniach :)
Automatyczna klimatyzacja to jest to.
Z przodu jest bardzo dużo miejsca za to z tyłu dzieciaki nie narzekają ale kopia w oparcia przednich foteli.
Nie słychać prawie wcale silnika.
Nie jestem świeżo upieczonym kierowcą i od dnia zakupu tego auta, a kupiłam używany żeby nie stracić za dużo na wyjechaniu z salonu, myślałam jak jeździć ECO Capturkiem 0.9 TCe. Dziś jestem bardzo zadowolona z zakupu. Nie spodziewałem się takich możliwości w oszczędności na stacji paliwa. Mieszkam na obrzeżach miasta i pokonuję codziennie około 50km do pracy i z powrotem, więc zdecydowałam się na montaż instalacji LPG, teraz bez problemu mieszczę się w 5.5-5.9l/100km LPG Jeżdżę zawsze używając trybu ECO i Start-Stop, brawo Renault ! Niedługo po zakupie wymieniłam olej na nowość ELF 900 FTX 0W20 wystarcza na 40tyś km i opony Michelin Cross Climate bo po co zmieniać na zimówki, mogę jeździć cały rok oszczędniej, odpadają mi kłopoty i koszty z wymianą. Mój rekord to 4.2 l/100km LPG w trasie autostradą z Poznania do Łodzi, pokonaną w nocy, jadąc 90 km/h, równo z TIRami, wykorzystując umiejętności ECO jazdy za nimi.
Specjalnie kupiłam używany żeby nie stracić po wyjechaniu z salonu. Jak na tak fajny samochód 45000pln jest całkowicie do zaakceptowania. Jako nowy w salonie kosztował 72400.
Tylko raz miałam problem z nawigacja ale w końcu się zaktualizowała.
Jest bezawaryjny a ma już prawie 3 lata.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 0.9 Energy TCe 90KM 66kW [l/100km]

5,2