Lista ocen Renault Captur I Crossover 0.9 Energy TCe 90KM 66kW 2013-2017 (22) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 25 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~JaceK
Crossover 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Trochę na wyrost bo jeździłem tylko wiosną ale doskonale. Tutaj obiecane wyjaśnienie z "Całokształtu" punkt "C". Zadziwił mnie ten model bo jako jedyny z poprzednich 6 marek ma to coś! Dokładnie to - w temperaturze 21 -22 stopnie ( w jeździe w słońcu)DAJE RADĘ BEZ KLIMY - tak jakby była włączona. Być może to efekt silniczka i szyb atermicznych. W Suzuki GV 2.4 benzyna jest też nieźle ale nie ma tego efektu - może gary...
~Michał Moś
Crossover 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Przede wszystkim fajne jest, że w końcu mam auto, w którym klimatyzacja nie śmierdzi jak jest gorąco. Tylko cholera jedna mnie wystraszyła, bo nie wiedziałem, że skraplacz ma wylot na zewnątrz i...myślałem, że kuna mi przegryzła hamulec. Ale w aucie jest świeżo, przyjemnie. To chyba najważniejsze.
~andy32_pl
Crossover 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Dmucha, zimnym i ciepłym jak przystało na klimę automatyczną. Zauważyłem tendencję do parowania szyb. Wystarczy wtedy włączyć funkcję osuszania szyb (ta działa błyskawicznie). Nieco dziwi połączenie ogrzewania lusterek z odmrażaniem tylnej szyby. W Mercedesie działało to automatycznie.
~Wincent
Crossover 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Przy włączonej klimatyzacji dość szybko usuwa zaparowane szyby - na tylne boczne trzeba trochę poczekać ale chyba to normalne. Może nawiewy na przednią szybę mogłyby być na całą jej szerokość gdym musiał się czegoś czepnąć. Ale ogólnie jest OK
~MORSZCZACHA
Crossover 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Niestety cicho działający wentylator na 1 biegu nie daje wystarczającego przepływu powietrza. W zimie nagrzanie środka trwa wieczność. By to przyspieszyć należy trzymać auto na wysokich obrotach , a tu pojawia się problem dużego zużycia paliwa.
~Andrzej
Crossover 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Silnik benzynowy sprawia, że auto nagrzewa się szybko a klimatyzacja (w mojej wersji manulana) spełnia swoją rolę w upalne, jak i usuwając zaparowane szyby. Ogólnie bardzo dobra przy uwadze na dbałość o czystość filtra powietrza.
~Tomasz
Crossover 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Silnik nagrzewa się szybko dzięki czemu zimą mamy ciepłe auto wewnątrz po kilku minutach. Klimatyzacja (manualna) jest OK. Jedynie nawiew przedniej szyby mógł być lepszy i skierowany pod innym kątem.
~Wiesiek
Crossover 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Gdy sa małe obroty silnika to nagrzewanie kiepskie, ale wentylacja jest OK. W Hondzie Jazz oba elementy są dużo lepsze. W Clio było tez lepiej, ale to było mniejsze objętościowo auto.
~Michał Moś
Crossover 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Klimatyzacja bardzo cicha, ale dość wydajna. Jak jest nabita, to naprawdę powietrze jest świeże, niezależnie czy grzejesz, czy chłodzisz.

Usterki Renault Captur I

Renault Captur I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~box65
Crossover 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Tutaj mogłoby być lepiej, auto jest produkowane w Hiszpanii i chyba nie lubi dużego zimna. Nagrzewanie w mrozy trochę trwa a potem jest już ok.
Renault Captur I Crossover