Ocena kierowcy - Renault Clio I

Karoseria : nie koroduje
Silnik : uscelka pod gowica
Układ elektryczny : imobiliser
Inne : pilot
Silnik1,4 jest świetny chociaż jako starsza konstrukcja-bardzo prosty w budowie, sprawdzony i niezawodny. nigdy nie nawalił.wspaniale szmera w jezdzie po mieście.bardzo cichy w porównaniu z innymi markami . dla mnie niezastapiony , zawsze zapala.po 142000 km wymiana uszczelki pod głowicą z powodu zbyt długiej jazdy ma maxa z ogromnym cięzarem w bagażniku zagranicę.koszt śmieszny ok. 250 zł.robocizna własna.
Mam automat, uzupełniam olej i zawsze filtr fabryczny, co dwa lata. wymiana w serwisie Renault ponieważ u mnie nie ma miarki do sprawdzenia poziomu.skrzynka chodzi super.l epszej jeszcze nie miałem, ale nie szpanuję po krawężnikach, nie szarpie podczas jazdy.bardzo sprawnie przełacza biegi stosuję olej Mobil do automatów wg ksiązki serwuisowej. Powoduje to ten luksus że zawsze mógłbym sam dolać.filtr koszt 290 zł.olej z wymianą co 2 lata 540zł.
wystarczająco miękie idealne trwałe i wytrzymałe , nie boli kręgosłup a choruję, w dziurach jak trafiam jedynie zatrzęsie i jedzie dalej. Wymieniam tylko części niezbędne dla mojego bezpieczeństwa. Amorki tył-rok temu. z przodu 2 sworznie dolne/koszt 48 zł oba/,przód kolumny w tym roku.bardzo tanie części. świetnie się prowadzi po koleinach, nie rozumię innych użytkowników którzy narzekają i nie serwisują u swojego mechanika.nawet swrwis mówi żę to najlepsza Renówka jaką wyprodukowano w Europie.
z kazdej strony doskonale widać, siedzi się wprawdzie nisko ale duże szyby i lusterka boczne. mam dobry wypas.bez klimy.
Swietne fotele nie bolą plecy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 75KM 55kW [l/100km]

7,2