Ocena kierowcy - Renault Clio I

Robert, 17 lat temu
Rok produkcji 1991
Renault Clio I 1.4 75KM 55kW 1990-1995 - Oceń swoje auto
auto wsumie cały czas jezdzi . ale drobne usterki potrafia doprowadzic do szału. jezeli ktos lubi pomajsterkowac to moze polubic ten samochód. odpornos na korozje dobra poza nadkolami tył ,dolna krawedzia klapy bagaznika, zgrzewem maski,. a i koroduja te plastkowe listwy pod szybami bocznymi maja jakies metalowe mocowaania i robia sie purchle.z powodów nie wyjasnionych rownierz peka lakier jakis centymetr od krawedzi na drzwiach przednich w okolicach zamka. pionowe penkniecie.
silnik nienajgorszy. wmiare dobrze pszyspiesza.jakos radzi sobie z masa auta.jedyna wada to ze trzesie na wolnych obrotach
jak dlamnie dobrze.biegi wchodza płynnie.nic nie zgrzyta
zawieszenie za miekie. mocno sie wychyla na zakretach.troche nerwowo reaguje.hamulce mocno przecietne.zeby zaczeły hamowac trzeba mocno cisnac
widocznosc dobra. jedyna wada to małe lusterka
klakson w dzwigience od swiateł (koszmar).zegarek na wysokosci kolan pasazera. radio pod dziwnym kontem.przyciski od opuszczania szyb w kieszeniach bocznych na drzwiach czyli za nisko.fotele za miekie po dluzszej jezdzie bola plecy. w troche nowszych sa twardsze lepsze. a i kolo zapasowe pod autem zima wyjecie go to tragedja
ogrzewanie nienajgorsze. wentylacja tragiczna. szyby paruja.nawet w mały deszcz
ilosc miejsca z przodu wystarczajaca. jak na takie małe auto ztyłu terz niejest najgorzej
dobre do 120 jest cicho
silnik 1.4 po miescie zima pali pomiedzy 9 a 10 litrów na setke benzyny. dlatego załozyłem gaz.na trasie przy delikatnej jezdzie do 90 km/h jest dobrze kole 5,5. przy 120 spalanie wzrasta do 7,5
zalezy czego kto szuka za te pieniadze jest to auto które mnie nigdy nie zawiodło zawsze dowiozło do celu i pozwoliło wrucic. jak sie popsuło całkiem to zawsze niedaleko domu. ale jak jurz pisałem drobne usterki sa cały czas i mozna to zakceptowac albo niekupowac clio . ja to akceptowałem przez 2 lata ale mam jurz dosc.
jezeli chodzi o drobiazgi co chwila cos sie psuje.elektryczne szyby. dmuchawa . wycieraczki,spryskiwacz. itp . po naprawie jednej rzeczy odrazu jest do naprawienia nastepna. rozsypał sie krzyzak w lonczacy maglownice z kolumna kierownicza. niemozna go kupic nigdzie poza aso . opusciły sie drzwi . zepsuł sie zamek klapy bagaznika. co chwial przepalaja sie zarówki oswietlajace konsole.
przez dwa lata 4 powazne usterki. spalił sie alternator . spadł waz cieczy chłodzacej . odpadł wydech cały.rozsypał sie silnik krokowy.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 75KM 55kW [l/100km]

8,2